Öğretmenler ve ailelerine THY’den indirim

Milli Eğitim Bakanlığı ve Türk Hava Yolları arasında imzalanan iş birliği protokolüyle beraber Bakanlığa bağlı kurumlarda çalışan öğretmenler ve yurt dışı öğrenimine giden bursiyerler indirimden faydalanabilecek.

Öğretmenler ve ailelerine THY’den indirim
Yayınlama: 26.10.2022
A+
A-

Milli Eğitim Bakanlığı ve Türk Hava Yolları arasında işbirliği protokolü imzalandı. Protokole göre Bakanlığa bağlı resmi okul ve kurumlarda görev alan öğretmenler indirimli uçabilecek. Protokolden aynı zamanda yurt dışı öğrenime gönderilen bursiyerlerle birlikle eş ve çocukları da faydalanabilecek.

Konuya dair açıklama yapan Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, “Bugünkü işbirliğiyle 1.2 milyon öğretmenimizin, yurt içi uçuşlarında 1 Kasım’la 1 Nisan gibi 6 aylık, geniş bir döneme tekabül edecek şekilde kendileri, eşleri ve çocukları yüzde 20 bir indirimden yararlanacaklar” dedi.

40 KG’LIK BAGAJ HAKKI DA OLACAK

Bursiyerler hakkında da konuşan Bakan Özer, hem yurt içi hem de yurt dışı uçuşlarda kendileri, eşleri ve çocuklarının yüzde 25 indirimden faydalanabileceklerini açıkladı. Uçuş için aynı zamanda 40 kilogramlık bagaj hakkı da olacak.

Türk Hava Yolları, indirim protokolü kapsamında Milli Eğitim Bakanlığına bağlı yurt içindeki resmi okul ve kurumlarda görev yapan öğretmenlere 1 Kasım 2022-1 Nisan 2023 tarihleri arasındaki yurt içi uçuşlarında, baz ücret üzerinden yüzde 20 indirim (vergiler hariç) sağlayacak. 1416 sayılı Kanun kapsamında yurt dışı öğrenimine gönderilen bursiyerler ile bakmakla yükümlü oldukları eş ve çocuklarına yurt dışı uçuşlarında, baz ücret üzerinden yüzde 25 indirim (vergiler hariç) ve uçuşlarda biletleme yapılan kişilere 40 kg’ı geçmemek kaydıyla tek parça veya parça başına 23 kg’ı geçmemek kaydıyla 2 parça bagaj hakkı sunacak. Protokol kapsamında indirimden TC. Vatandaşlık Numarası ile Miles&Smiles programı üyeliği üzerinden faydalanılabilecek protokolün, 1 Kasım itibarı ile yürürlüğe girmesi hedefleniyor.