Nilüfer Belediyesi Samandağ’a 40 konteyner daha gönderdi

Nilüfer Belediyesi, Hatay Samandağ’da oluşturduğu konteyner kente,  hayırsever iş insanı katkılarıyla 40 adet konteyner daha gönderdi. İçinde yatakları da bulunan konteynerlerle 40 aile daha barınma imkanına kavuşacak.

Nilüfer Belediyesi Samandağ’a 40 konteyner daha gönderdi
Yayınlama: 07.04.2023
A+
A-

Nilüfer Belediyesi, Kahramanmaraş merkezli depremlerde  evsiz kalan afetzedelere  yardım eli uzatmaya devam ediyor.

Hatay Samandağ’da  kurduğu konteyner kentte çok sayıda aileye barınma ve yemek desteği veren Nilüfer Belediyesi, barınma desteğini artırdı. 250’yi aşkın depremzedenin barındığı 86 konteynerlik alana, 40 adet daha konteyner  takviyesi yapılıyor. Kayapa Sanayi Bölgesi’nde faaliyet gösteren Elektroteks Lıvıng Innovatıon firması ile ZM Metal Makine iş birliğiyle üretilen 40 adet konteyner,  Nilüfer Belediyesi tarafından bölgeye ulaştırılıyor.  İçinde yatakları da bulunan 18 metrekarelik modern konteynerler, afetzedelerin  hayatını kolaylaştıracak şekilde  tasarlandı.

Nilüfer Belediye Başkanı Turgay Erdem, bölgeye gönderilmeye başlanan konteynerleri, Elektroteks Lıvıng Innovatıon firmasına giderek inceledi.  Nilüfer Belediye  Meclisi Üyesi Şenol Keleş, Başkan Yardımcıları Remzi Çınar ile Mehmet Temirtaş’ın da bulunduğu ziyarette Başkan Turgay Erdem, Yönetim Kurulu Başkanı Osman Güler’e ve emeği geçenlere teşekkür etti.  Depremin hemen ardından başlattıkları yardımı sürdürdüklerini  ifade eden Başkan Erdem, “Bu felaket herkesin başına gelebilir. Hep beraber yaraları saracağız. Bunu depremin ilk günlerinden itibaren ulus olarak gözler önüne serdik. Bölgede oluşturduğumuz konteyner kente  ek konteynerler göndererek  konaklama imkanını ciddi şekilde artırıyoruz. Bu soğuk şartlarda bu yardımlar acılı insanların yaralarına merhem olacak. Emeği geçenlere teşekkür ediyoruz” dedi.

Elektroteks Lıvıng Innovatıon Yönetim Kurulu Başkanı Osman Güler de bugüne kadar bölgeye çeşitli yardımlarda bulunduklarını ifade ederek, üzerlerine düşeni yapmaya her zaman hazır olduklarını belirtti. Güler daha sonra bölgeye gönderilmeye başlanan konteynerler hakkında Başkan Erdem’e detaylı bilgi verdi.

Haber Merkezi