Kurum: Geçici barınma alanlarının çalışmalarına başlandı

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, merkez üssü Kahramanmaraş olan ve Gaziantep, Kilis, Diyarbakır, Hatay, Şanlıurfa, Osmaniye, Malatya, Kahramanmaraş, Adana ve Adıyaman’da büyük yıkıma neden olan 7.7 ve 7.6 büyüklüğündeki depremler nedeniyle kurulacak geçici barınma alanlarına ilişkin açıklamalarda bulundu.

Kurum: Geçici barınma alanlarının çalışmalarına başlandı
Yayınlama: 16.02.2023
A+
A-

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, Kahramanmaraş merkezli meydana gelen depremler nedeniyle Gaziantep’in Nurdağı ve İslahiye ilçelerinde kurulacak olan geçici barınma alanlarının detaylarını açıkladı. Kurum, 4 ayrı alanda 22 bin 500 kişinin yaşayacağı yığma yapı, prefabrik ve konteynerlerden oluşacak geçici barınma alanlarında, çocuk oyun alanları, anaokulu, okul, cami, spor alanları, sosyal tesis ve sağlık tesisi yer alacağını belirtti.

Kurum, Bakanlığa bağlı TOKİ ve Emlak Konut Genel Müdürlüğü tarafından Gaziantep’in Nurdağı ve İslahiye ilçelerine toplam 495 bin metrekarelik 4 ayrı alanda 22 bin 500 kişinin yaşayacağı geçici barınma alanlarının çalışmalarının başladığını belirtti.

Kurum, barınma alanlarının yığma yapı, prefabrik ve konteynerlerden oluşacağını belirterek çocuk oyun alanları, anaokulu, okul, cami, spor alanları, sosyal tesis ve sağlık tesisi yer alacağını ifade etti.

Geçici barınma alanlarının yanı sıra kalıcı konutlar için de çalışmaların başlatıldığını duyuran Kurum, yeni yerleşim alanları için mikro bölgeleme ve zemin etüdü çalışmalarında başladığını duyurdu.

İHA

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.