Kızartma tenceresinde yağları kökünden temizliyor- En etkili yöntemmiş

Bu pratik bilgi sayesinde artık korkmadan kızartma yapabileceksiniz.

Kızartma tenceresinde yağları kökünden temizliyor- En etkili yöntemmiş
Yayınlama: 30.12.2022
A+
A-

Kızartma tenceresi nasıl temizlenir? Kızartma tenceresi neden emaye? Tenceredeki kurumuş yağ lekesi nasıl çıkar? Yanık yağ tavası nasıl temizlenir? Patates kızartma tenceresi nasıl temizlenir?  Yanmış kızartma tenceresi nasıl temizlenir? Kızartmayı afiyetle yedikten sonra, kurumuş ya da kalmış yağın temizliği bulaşık makinesi olmayanlar için ıstıraba dönüşebiliyor. Kızartma yedikten sonra yağın temizlenmesi için en etkili temizlik yöntemini sizler için hazırladık.

Kızartma en sevilen yiyecekler arasında yer alır. Patates kızartması, patlıcan kızartması, biber kızartması ve kabak kızartması çok sevilen kızartmalardandır. Ancak kızartma bazen can sıkıcı olabiliyor.

Özellikle tencere temizliği tam bir çile. Vereceğimiz bazı bilgiler sayesinde kızartma tencerenizi çok daha rahat bir şekilde temizleyebileceksiniz.

Haberciniz’de yer alan bir içerikte; Kızartma tenceresindeki yağları temizlemenizi sağlayacak süper bir yöntem paylaşıldı. Deneyenler faydasını gördüğünü söylüyor.

İşte bilmeniz gereken her şey!

Hepimizin evinde kızartma yapılır. Ancak yağların tencerelerden çıkması oldukça zordur. Bunu aşmak için yağ çözücü gibi seçeneklere başvurabilirsiniz. Başarılı da olabilir ancak ciddi bir efor sarf etmeniz gerekecektir. Peki bu durumda ne yapmalısınız? İşte kızartma tenceresindeki yağları kökünden yok edecek çözüm…

KIZARTMASI TENCERESİNDEKİ YAĞLARI YOK EDECEK ÇÖZÜM

Size gerekli olan malzeme çamaşır sodasıdır. Garip gelebilir ama çamaşır sodası, yağlara karşı çok büyük etkiye sahiptir. Evinizde varsa, çamaşır sodasını, tencerenizdeki yağlı bölgelerin üzerine serpiştirin. Bir bardağa sıcak su doldurun. Bulaşık telinizi sıcak suya batırıp yağları ovalamaya başlayın. Çok zorlanmadan kısa sürede yağların çıktığını göreceksiniz. Ardından bu suyu, tencerenin içine ekleyip 10 dakika bekletin.

Bekleme süresi bittikten sonra, bulaşık teliyle tencerenin içini ovalayın. Büyük bir çaba sarf etmenize hiç gerek yok çünkü soda sayesinde hemen yağ çıkacaktır. Bu işlemi yaptıktan sonra tencereye bulaşık deterjanı döküp yıkayın. Duruladıktan sonra tencerenizin tertemiz olduğunu artık göreceksiniz.

Kızartma yağı iyice tencerede bekleyip işlemeye başlamadan temizlik yaparsanız daha az çaba gösterirsiniz. Bunun için kullandığınız yağı süzgeçten geçirin ve bir cam kavanoza alıp tencerenizi yıkayın. Yağın içinde kalmasını beklemeyin. Hem toz, hem de kirlerin yağa girmesine neden olursunuz. Böylece hijyen konusunda da sıkıntılar ortaya çıkmaya başlar. O nedenle hem kendi sağlığınız için hem de mutfak ekipmanlarınızın uzun ömürlü olması için kızartma yağını tavada bekletmeyin.

En iyi en lezzetli yemekleri yapmak isteyenler bu tarifleri denedi.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.