Kılıçdaroğlu’ndan depremzede oyları yorumu: Başımın üstündedir

Deprem bölgesinde Erdoğan ve AK Parti oylarının yüksek olması nedeniyle yapılan eleştirilere dair açıklama yapan Kılıçdaroğlu, “Her bir vatandaşımız, hele hele depremzedelerimiz, politik tercihi ne olursa olsun benim başımın üstündedir.” dedi.

Kılıçdaroğlu’ndan depremzede oyları yorumu: Başımın üstündedir
Yayınlama: 16.05.2023
A+
A-

14 Mayıs’ta gerçekleşen seçimler sonrası deprem bölgesinde Cumhurbaşkanı adayı Recep Tayyip Erdoğan’ın ve AK Parti’nin yüksek oylar alması eleştirilere neden olmuştu.

Gelen eleştirilerin ardından Millet İttifakı Cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu Twitter üzerinden bir açıklama yaparak, yapılan eleştiriler için “10 düşünüp 1 söyleme” çağrısında bulundu.

Hiçbir siyasetin depremzede yurttaşların kalbini kırmaya değmeyeceğini söyleyen Kılıçdaroğlu, “Her bir vatandaşımız, hele hele depremzedelerimiz, politik tercihi ne olursa olsun benim başımın üstündedir.” dedi.

Kılıçdaroğlu paylaşımında şu ifadelere yer verdi:

“Lütfen deprem bölgesi insanımıza söyleyeceğimiz her şeyde, 10 düşünelim 1 diyelim. Hiçbir siyaset o insanların kalbini kırmaya değmez. Her bir vatandaşımız, hele hele depremzedelerimiz, politik tercihi ne olursa olsun benim başımın üstündedir.”

Haber Merkezi