Kılıçdaroğlu: İmamoğlu’yla baba-oğul gibiyiz

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin grup toplantısında konuştu. Kılıçdaroğlu, İmamoğlu davasına yönelik konuşmasında İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’ya seslenerek, “İmamoğlu’nun tırnağı bile olamazsın. İmamoğlu’nun adını ağzına almadan evvel ağzını yıka.” dedi.

Kılıçdaroğlu: İmamoğlu’yla baba-oğul gibiyiz
Yayınlama: 20.12.2022
A+
A-

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, bugün partisinin grup toplantısında konuştu.

Grup toplantısına hakkında hapis cezası verilen Ekrem İmamoğlu da Kılıçdaroğlu’nun davetiyle katıldı.

İmamoğlu’na verilen hapis cezasına dair İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’ya seslenen Kılıçdaroğlu, “İmamoğlu’nun tırnağı bile olamazsın. İmamoğlu’nun adını ağzına almadan evvel ağzını yıka.” dedi.

Kılıçdaroğlu’nun konuşmalarından öne çıkanlar şöyle:

“Bizim görevimiz Türkiye’nin içinde bulunduğu bu zor atmosferden çıkarmak.

Altı lider bir aradayız, hepimiz aynı şeyleri düşünüyoruz demokrasiyi savunuyoruz bu ülkeye demokrasiyi ya getireceğiz, ya getireceğiz, beraber getireceğiz.

Küçük bir çocuk sistematik tecavüze uğruyor, bakan “2 yıldır haberimiz var” diyor, savcıları, polisleri çalıştırmadılar, sahte raporları aldırdılar, bunun arkasındaki güç kim.

“90 YAŞINDAKİ İNSANLAR HAPİSTE KALMASIN”

90 yaşındaki adam hapiste tutulmaz. Eğer devlet olarak siz bunu yapmaya kalkarsınız kişilerden intikam alırsınız. İntikam duygusuyla devlet yönetilmez; adaletle, birikimle yönetilir. 90 yaşındaki insanlara ben sizleri hapislerde öldüreceğim derseniz demokrasinin, insan haklarının olmadığı algısı çok daha güçlü bir şekilde ortaya çıkar. Buradan iktidar sahiplerine sesleniyorum; 85-90 yaşındaki insanlar hapiste kalmasın diyorsanız her türlü katkıyı vermeye hazırız. İntikam duygusuyla bir devlet yönetilmez.

İlk taşeron işçilerini 7-8 yıl önce Erzurum’da örgütledim. Dernek kurun sözcünüz ben olacağım dedim, onlar adına mücadele verdim. Onlara kadro sözü verdim ve hükümet en sonunda vermek zorunda kaldı.

“SEN KİMSİN, İMAMOĞLU KİM!”

Önce düzmece dava açtılar. Sonra saray müdahale etti. Çıkarılamayacak kararı çıkardılar mı? Evet. Adaleti katlettiler. Malum fotoroman var. O da cesaretlenmiş, 16 milyonun sevgilisini görevden alacakmış. Sen kimsin, İmamoğlu kim. İmamoğlu’nun tırnağı bile olamazsın. İmamoğlu’nun adını ağzına almadan evvel ağzını yıka. Sen atama ile geldin, o seçimle gelmiş. Senin ne işler çevirdiğini ben çok iyi biliyorum.

İmamoğlu size büyük lokmadır, boğazınıza takılır, boğarız sizi. Karar sarayda yazıldı. Hakime talimat verilmiş.

“İMAMOĞLU’YLA BABA-OĞUL GİBİYİZ”

Belediye başkanımız Ekrem İmamoğlu bugün buradadır. Sizin bilmediğiniz ama bizi yakından tanıyanların, dostlarımızın, yol arkadaşlarımızın iyi bildiği bir şeyi bu kürsüden sizlere ifade edeceğim. Ekrem İmamoğlu ile baba-oğul ilişkisi içindeyiz. Kendisi CHP’nin evladı olduğu kadar benim de evladımdır, ona sahip çıkmak benim de boynumun borcudur. Şimdi saraycılara sesleniyorum. Çekin arabanızı, bu kantar sizi çekmez. Erdoğan’a da insani olarak bir şey söylemek isterim. İhtiras, doymak bilmeyen bir canavardır. İhtirasının esiri olma, ihtirasına teslim olma. Kin kusma be, öfke kusma. Adaletli olmaktan ayrılma. Sana öğretmediler mi adaletin, dürüstlüğün ne olduğunu? İhtirasına teslim oluyorsan, ki oluyorsun süren dolmak üzere 4-5 ay sonra her şeyi göreceksin.

“HERKES BAY KEMAL’İ BEKLESİN”

Çok işimiz var. Bu saçmalıklara ayıracak vaktimiz yok. Adaletin bir gün tecelli edeceğini biliyoruz. Şunu bütün vatandaşlarımın bilmesini isterim. Bu işlerle elbette uğraşılacak. Elbette mücadele edeceğiz. Türkiye güzel, büyük bir ülke. Ekibimizi kurduk, paramızı bulduk. Hızla Türkiye’yi büyüteceğiz. Herkes görevinin başında adaletle, huzur içinde yapacak. Göreceksiniz bunların tamamını aşama aşama, büyük bir kararlılıkla hayata geçireceğiz. Herkes Bay Kemal’i beklesin.

Haber Merkezi

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.