İznik’te eşkiyaların hazinesini arayan 9 defineci mağarada mahsur kaldı

Bursa’nın İznik ilçesinde tarihi mağarada eşkiyanın hazinesini arayan kişilerin mahsur kaldığı ihbarı üzerine jandarma ve AFAD ekipleri alarma geçti. Jandarmanın operasyonuyla 9 kişi gözaltına alınırken, 35 metrelik kuyu ve mağarada mahsur kalanların bulunma ihtimaline karşı arama kurtarma seferberliği başlatıldı. Aynı noktada 2019 yılında define arayan 7 defineci mahsur kalmış, bir kişi jenaratör gazından hayatını kaybetmişti.

İznik’te eşkiyaların hazinesini arayan 9 defineci mağarada mahsur kaldı
Yayınlama: 12.07.2023
A+
A-

İznik’in Elbeyli mahallesi Kızıltepe mevkiinde 35 metrelik mağarada definecilerin bulunduğu ihbarı üzerine operasyon başlatıldı. Hemen bölgeye giden İznik İlçe Jandarma Komutanlığı ekipleri definecilerden 9’unu gözaltına aldı.

Mağarada mahsur kalan olup olmadığını tespit için arama kurtarma çalışması başlatıldı. Bölgeye AFAD ve arama kurtarma ekipleri sevk edilirken, ekiplerin çalışmasının sürdüğü sırada gözaltına alınan 9 kişinin ifadesine başvurulduğu öğrenildi.

2019 yılında aynı bölgede eşkiyanın hazinesini arayan 7 defineci mahsur kalmış, jenaratör gazından zehirlenen bir defineci ise hayatını kaybetmişti.

Ekiplerin çalışması sürerken, definecilerin Roma ve Bizans döneminden kalan bölgedeki mağara ve tarlaları delik deşik ettikleri yönünde yöre halkından şikayetler gelmişti.

DAHA FAZLA BURSA HABERLERİ İÇİN TIKLAYINIZ…

İHA