İYİ Parti’nin Genel Kurul afişleri Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından toplatıldı

Pazar günü gerçekleştirilecek olan İYİ Parti Bursa İl Başkanlığı Genel Kurul afiş ve pankartlarının Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından toplatılmasına tepki gösteren İl Başkanı Selçuk Türkoğlu, “Cumhurbaşkanı mitinginin afiş ve pankartları bile henüz dururken; İYİ Parti’nin, Valilik ve Emniyet’ten izin bildirimli kongre duyurularımızın Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından toplatılması, resmen zorbalıktır.” dedi.

İYİ Parti’nin Genel Kurul afişleri Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından toplatıldı
Yayınlama: 27.01.2023
A+
A-

29 Ocak Pazar günü Merinos Atatürk Kongre Kültür Merkezi’nde düzenlenecek olan İYİ Parti Bursa İl Başkanlığı 3. Kongresi’nin duyuru afiş ve pankartları toplatıldı.

İYİ Parti Bursa İl Başkanı Selçuk Türkoğlu duruma tepki gösterdi.

Geçtiğimiz hafta Bursa’ya gelen Cumhurbaşkanı’nın mitinginin afiş ve pankartlarının hala dururken, İYİ Parti Genel Kurulu’nun afişlerinin Büyükşehir Belediyesi tarafından toplatılmasına tepki gösteren Türkoğlu, “Cumhurbaşkanı mitinginin afiş ve pankartları bile henüz dururken; İYİ Parti’nin, Valilik ve Emniyet’ten izin bildirimli kongre duyurularımızın Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından toplatılması, resmen zorbalıktır.” dedi.

Konuya dair ayrıca yazılı açıklama yapan Türkoğlu, “Emri kim verdiyse karşıma çıksın” dedi.

Türkoğlu açıklamasında şu sözlere yer verdi:

“Bilindiği gibi 29 Ocak Pazar Günü saat 12.30’da Merinos Atatürk Kongre Kültür Merkezi’nde İl Teşkilatımızın 3. Olağan Kongresi’ni gerçekleştireceğiz. Bununla ilgili duyuru niteliği taşıyan pankartlarımızı, Valilik ve Emniyetimize yaptığımız yasal izin bildirimleriyle birlikte, şehrimizin belli başlı kavşak ve noktalarına astık. Dün itibarı ile bu pankartlarımızın büyük bölümünün Büyükşehir Zabıtası ekiplerince toplatıldığını gördük. Daha, Cumhurbaşkanı’nın mitingiyle ilgili afiş ve pankartlar bile, üzerinden geçmesine rağmen yerlerinde dururken, İYİ Parti kongre duyurularının apar topar, üstelik partimize de bilgi verilme zahmetine dahi katlanılmadan toplatılmasının anlamı nedir?

Valilik ve Emniyet’e yaptığımız resmi izin bildirimleri ortadayken, zabıtanın aldığı toplatma kararının, yasal hiç bir dayanağı yoktur ve olay kasıtlı bir zorbalığa dönüşmüştür. Büyükşehir Zabıta Müdürlüğü’ne bu talimatı kim verdiyse, kapalı kapışar ardına saklanmasın, mertçe çıksın ortaya ve gerçek korku gerekçesini açıklasın.

Biz bu korkunun İYİ Parti’nin yerelde ve genelde yükselişinden kaynaklandığını çok iyi biliyoruz. Ancak bilsinler ki, korkunun ecele faydası olmaz. Bizler bütün bu engellemeler ve çirkinliklerinize rağmen, yine en coşkulu kongrelerimizden birini daha gerçekleştireceğiz. Tam bir demokrasi şöleninin yaşanacağı genel kurulumuz, yine örnek bir yarışın olacağı, iktidara giden yolumuzu aydınlatacak çok önemli bir kilometre taşı niteliği taşıyacaktır.

Bu haksızlığı yapanlar da; aldıkları bu karar ve yaptıkları bu adaletsiz uygulamalardan hicap duyarak utanacaklardır.”

Haber Merkezi

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.