İYİ Parti Sözcüsü Kürşad Zorlu: Adaylık konusunda başka bir seçeneği doğru bulmuyoruz

İYİ Parti Sözcüsü Kürşad Zorlu, bugün İYİ Parti Genel Merkezi’nde basın toplantısı düzenledi. Zorlu, Kılıçdaroğlu’nun “Çoklu aday masaya gelirse konuşuruz” sözüne katılmadıklarını, 6 Nisan’dan sonra yapılması düşünülecek herhangi bir seçime onay vermeyeceklerini söyledi.

İYİ Parti Sözcüsü Kürşad Zorlu: Adaylık konusunda başka bir seçeneği doğru bulmuyoruz
Yayınlama: 29.12.2022
A+
A-
İYİ Parti Sözcüsü Kürşad Zorlu, erken seçim tartışmalarına ilişkin, İYİ Parti Genel Merkezi’nde basın açıklaması yaptı. “Seçime şu anda tahmini 170 günlük bir süre kaldı. Bir an önce milletimizin karşısına seçim sandığının getirilmesini ortaya koyduk. Biz, İYİ Parti olarak açık ve net bir kararın içindeyiz. 6 Nisan tarihinden sonra yapılması düşünülecek, planlanacak herhangi bir seçim tarihine asla onay vermeyeceğiz. Sayın Genel Başkan’ımızın ve kurullarımızın ortak görüşüdür” dedi.

Kürşad Zorlu’nun açıklamaları şöyle;

Türkiye’nin zor ve ağır koşullardan geçtiğini, siyasi iktidarın bu sorunları çözemeyeceğini söyleyen Zorlu, “Bugün vatandaşlarımız dert ve sıkıntı içindeyken saray konforunu yaşayanların bunu anlaması kolay olmayacak. Hazin bir tablodur ki hiçbir ayımız bir önceki aydan iyi olmamış. Önümüzdeki aylarda gerçekten kötü bir yıl olacak” dedi.

EYT’DE BAŞKA BİR HAKSIZLIK YARATMAMAK GEREKİYOR

Emeklilikte yaşa takılanlar (EYT) konusunda 2018 yılında kanun teklifi verdiklerini hatırlatan Zorlu, “‘Sırtımızda bir yük, adım atılamaz’ diyerek teklifimiz reddedilmişti. Burada bazı belirsizlikle var. 8 Eylül 1999’dan önce sigorta girişi yapılmış vatandaşımız için kanun değişikliği tarihi mi ele alınacak? Bir haksızlığı giderirken başka bir haksızlık yaratmamak gerekiyor” diye konuştu.

MEMUR VE EMEKLİLERE ASGARİ ÜCRET ORANDA ZAM YAPILMALI

İstihdam edilenlerin büyük bir toplamının asgari ücretle çalıştığını belirten Zorlu, “Hakça bir paylaşım sistemi kurma çabası içinde olacağız. Asgari ücreti artırmak çare olmuyor. Emeklilerimiz zor durumdalar. Alacakları bir tane ürünün hesabını yapıyor bu insanlar. Açlık sınırının altında yaşayan insanlardan bahsediyorsunuz. Ocak ayında memur ve emeklilere asgari ücret oranın zam yapılmalı, en düşük emekli maaşı asgari ücret seviyesinde olmalı. Bize, popülizm yaptığımıza dair eleştiriler yapılıyor. Bunları kabul etmiyoruz” dedi.

ASLA ONAY VERMEYECEĞİZ

Zorlu, erken seçim tartışmalarına ilişkin bir soruya şu yanıtı verdi:

“Seçime şu anda tahmini 170 günlük bir süre kaldı. Bir an önce milletimizin karşısına seçim sandığının getirilmesini ortaya koyduk. Biz, İYİ Parti olarak açık ve net bir kararın içindeyiz. 6 Nisan tarihinden sonra yapılması düşünülecek, planlanacak herhangi bir seçim tarihine asla onay vermeyeceğiz. Sayın Genel Başkan’ımızın ve kurullarımızın ortak görüşüdür.”

TEK VE ORTAK BİR ADAY DIŞINDA BİR SEÇENEĞİ DOĞRU BULMUYORUZ’

Zorlu, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun “Çoklu aday masaya gelirse konuşulur” sözlerinin sorulması üzerine, “13. Cumhurbaşkanı’nın Altılı Masa tarafından seçilmesinin tarihi bir kırılma anı olduğunun bilincindeyiz. Bu sorumlulukla tek ve ortak bir aday dışında bir seçeneği doğru bulmadığımızın, sıcak bakmadığımızın kararlığında olacağız” dedi.

ANKA

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.