İngiliz turist kadını taciz etmişti: O gümrük memuru hakkında soruşturma başlatıldı

İpsala Sınır Kapısı’ndan İngiliz kadın turisti taciz eden gümrük memuru hakkında soruşturma başlatıldı.

İngiliz turist kadını taciz etmişti: O gümrük memuru hakkında soruşturma başlatıldı
Yayınlama: 07.07.2023
A+
A-

İngiliz Loura Mills, Yunanistan’dan Türkiye’ye İpsala Sınır Kapısı’ndan geçişi sırasında Furkan isimli gümrük memuru ile arasında geçen diyaloğa ait görüntüleri sosyal medyada paylaşmıştı.

Mills’in kask kamerasıyla kayda alınan görüntülerde gümrük memuru kadına yaşı, ismi, memleketi, nereye gideceği, Türkiye’de ne kadar vakit geçireceği gibi kişisel sorular sorduktan sonra motosikletini kenara park etmesini istedi. Memurun daha sonra kadına vaktinin olması durumunda bir kahve içebileceklerini söylemesi o an kameralara yansıdı.

PASİF GÖREVE ÇEKİLDİ

Memurun tacizleri bununla da sınırlı kalmadı. Kahve teklifini “İstanbul’a gitmem gerek” sözleriyle reddeden kadının fotoğraflarını inceleyen memur, daha sonra kahve ısrarını tekrarladı. Genç kadına yalnız olup olmadığını soran memur, bir erkek arkadaşı olduğu cevabını alınca son olarak da “Benden hoşlandın mı?” diye sordu. İkili arasındaki diyalog, kadının herkesten hoşlandığını ve erkek arkadaşını sevdiğini söylemesi ile son buldu.

Mills’in bu diyaloğa ait görüntüleri kendi sosyal medya hesabından paylaşmasının ardından görüntüler hızla yayıldı. Kamuoyunda büyük tepkilere neden olan görüntüler sonrası İpsala Kaymakamlığı, gümrük memuru hakkında soruşturma başlattı. Soruşturma sürerken, gümrük memurunun pasif göreve çekildiği bildirildi.

Haber Merkezi