İnegöl’de zabıta yılbaşı denetimine çıktı: 39 iş yerine ceza

İnegöl’de yılbaşı öncesi denetimlere çıkan belediye zabıta ekipleri çok sayıda iş yerini denetledi. Denetimlerde 39 iş yerine çeşitli ihlaller nedeniyle idari ceza uygulandı.

İnegöl’de zabıta yılbaşı denetimine çıktı: 39 iş yerine ceza
Yayınlama: 30.12.2022
A+
A-

Bursa’nın İnegöl ilçesinde belediyenin zabıta ekipleri yılbaşı öncesi tekel bayiler, kuruyemişçiler, tatlıcılar ile manav ve marketlerde denetim başlattı.

Denetimlerde çok sayıda işletme mercek altına alındı. İşletmelerdeki fahiş fiyat ve yurttaşların sağlığı ile ilgili konularda önlemler alındı.

Yapılan denetimler sonucunda 39 işyerine çeşitli ihlaller nedeniyle idari yaptırım uygulandı.

İnegöl Belediyesi Zabıta Müdürlüğünden denetimlere ilişkin yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi, “Belediyemiz Zabıta Müdürlüğü tarafından gerçekleştirilen programlı denetimler, yılbaşının da yaklaşması sebebiyle ilçemizde faaliyet gösteren, tekel bayii, kuruyemişçiler, tatlıcılar, manav ve marketlerin denetimleri gerçekleştirilmiştir. Denetimler doğrultusunda işletmelerin işyeri açma ruhsatları, fiyat etiketleri, iş yeri genel temizliği, kasa-raf fiyat uyumu, tazelik ve son kullanma tarihi, işgal, genel tertip ve düzen gibi konulara dikkat edildi. Denetim sonucunda 39 işyerine çeşitli ihlallerden dolayı idari yaptırım uygulanmıştır.”

Daha fazla Bursa haberleri için tıklayınız…

İHA

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.