İmamoğlu, Kaftacıoğlu’yla sorun yaşadığını kabul etti: Biat yok

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu ile aralarında bir sorun olduğunu kabul etti. İmamoğlu, “Elbette sorun var. Burası CHP. Biat yok. Fikir tartışması var.” dedi.

İmamoğlu, Kaftacıoğlu’yla sorun yaşadığını kabul etti: Biat yok
Yayınlama: 20.12.2022
A+
A-

Geçtiğimiz günlerde İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu ve CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu’nun arasında tartışma yaşandığına dair iddialar ortaya atılmıştı.

Habertürk yazarı Fatih Altaylı’nın sorularına yanıtlayan İmamoğlu, tartışma iddialarına yanıt verdi.

Kaftancıoğlu’la aralarında fikir ayrılıkları yaşandığını ve bazı konularda farklı düşündüklerini söyleyen İmamoğlu, CHP’de biat kültürü olmadığını ve fikir tartışmalarının yaşanabileceğini dile getirdi.

“BURASI CHP, BİAT YOK”

İmamoğlu şunları söyledi:

“Elbette sorun var. Burası CHP. Biat yok. Fikir tartışması var. Burada farklı düşüncelerin tartışılması ve bir sonuca ulaşılması geleneği var. Canan Kaftancıoğlu ile bazı konularda farklı düşünüyoruz ve bunu da birbirimize söylüyoruz. Bu medeni bir tavırdır. Canan hanım da çok net bir insandır. Fikir ayrılıklarımız olduğu bir gerçektir ama bunun detayı parti içi konudur.

Ancak söylendiği, iddia edildiği gibi durum yoktur, olamaz da. Daha fazlasını konuşmaya da gerek yoktur. Canan hanım, Saraçhane’de durduğu yerle gereken mesajı zaten vermiştir. Fikir ayrılıklarımızın olması hedefimizin aynı olduğu gerçeğini değiştirmez.”

Haber Merkezi

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.