HDP’den fahiş kira artışına karşı ‘Evim Evindir’ kampanyası

6 Şubat’ta yaşanan depremler sonrası Diyarbakır’da yaşanan fahiş kira artışına karşı ‘Evim Evindir’ kampanyasını başlattı.

HDP’den fahiş kira artışına karşı ‘Evim Evindir’ kampanyası
Yayınlama: 16.02.2023
A+
A-

Maraş merkezli yaşanan depremler sonrası 10 şehirde büyük yıkım meydana geldi. Yaşanan yıkımın ardından deprem bölgesinin civar şehirlerinde ve yıkımın görece daha az olduğu bölgelerde kira fiyatları fahiş oranda artış gösterdi.

Bölgede yaşanan fahiş kira artışlarına karşı ‘Evim Evindir’ kampanyasını başlattı. Kampanya çerçevesinde Diyarbakır’da evleri hasar görmeyen yurttaşlara, evleri hasar gören depremzedeler için evlerinin kapılarını açması çağrısı yapıldı.

ZOR GÜNLER EL ELE VERİLEREK AŞILACAK

Mezopotamya Haber Ajansı’nda yer alan habere göre, kampanyaya ilişkin HDP’nin sosyal medya hesabı üzerinden yapılan duyuruda şöyle denildi: “Amed, her daim kendi yaralarını dayanışmayla sarmayı başarmıştır. Yaşanan depremden dolayı fahiş kira artışlarıyla ilgili duyumlar bizi derinden üzmüştür. Bize düşen ‘Evim Evindir’ diyerek bu zor günleri el ele verip birlikte aşmak, birlikteliğimizi güçlendirmek ve mazlumdan yana olan tavrımızı sürdürmek olmalıdır. Birlikte başaracağız.”

HDP İl Eşbaşkanı Gülistan Atasoy da Twitter hesabı üzerinden kampanyaya ilişkin şunları ifade etti: “Halkımızı acılardan ve mağduriyetlerden faydalanıp fırsatçılık yapanlara karşı, toplumsal değerlerimize sahip çıkmaya çağırıyoruz.”

Haber Merkezi

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.