Gençlik ve Spor Bakanlığı’ndan KYK yurtlarıyla ilgili açıklama

Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, depremzedelere açılan KYK yurtlarıyla ilgili açıklama yaptı. Kasapoğlu yurtların, yüz yüze eğitime devam edecek öğrencilere tekrar açılacağını bildirdi.

Gençlik ve Spor Bakanlığı’ndan KYK yurtlarıyla ilgili açıklama
Yayınlama: 04.04.2023
A+
A-

Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, KYK yurtlarının öğrencilere açılmasıyla ilgili kararı açıkladı.

Kasapoğlu, “Yüz yüze eğitime devam edecek öğrencilerimiz için yurtlarımızı tekrar planladık. İlgili hazırlıkları yaptık ve dün itibariyle süreç hızlı bir şekilde başladı” açıklaması yaptı.

Kasapoğlu’nun açıklamaları şöyle:

“Bakanlık yurtlarımız deprem sürecinde, depremin ilk anı itibarıyla milletimizin hizmetine sunuldu. Yurtlarımızı deprem nedeniyle mağduriyetleri engellemek için milletimizin emrine amade kıldık. Yurtlarımız birer lojistik merkezi olarak milyonlarca kap yemeğin pişirildiği, dağıtıldığı mekanlar olarak da hizmet etti.

Dün itibarıyla üniversitelerin senato kararlarıyla hem yüz yüze hem online eğitim hibrit olarak yeni bir süreç başladı. Biz de bu yeni süreç çerçevesinde özellikle eğitime yüz yüze devam edecek gençlerimiz için üniversitelerin kararları doğrultusunda yurtlarımızı tekrar planladık. Onları kendi mekanlarına kavuşturmak için ilgili hazırlıkları yaptık. Dün itibarıyla süreç hızlı şekilde başladı. İnanıyorum ki gençlerimiz bu hibrit modelle birlikte onlar da planlamalarını yapıyorlar. Öğrencilerimiz bu anlamdaki yeni planlamaları takip edebilirler. Bakanlık olarak bu süreci birlikte yöneteceğiz.”

6 Şubat’ta meydana gelen Kahramanmaraş merkezli depremlerden etkilenen 11 ildeki depremzedeler Kredi ve Yurtlar Kurumu (KYK) yurtlarına yerleştirilmiş ve bu nedenle de üniversiteler uzaktan eğitim sistemine geçerek, öğrenciler yurtlardan çıkarılmıştı.

Haber Merkezi