Flört grubundan ‘ileri dönüşüm’

Flört grubundan ‘ileri dönüşüm’
Yayınlama: 20.10.2022
A+
A-

Türk rock müziği yapan Flört grubu “İleri Dönüşüm” konseptiyle eski şarkıların yeni halini dinleyici ile buluşturacak.

Haber Merkezi

2000 yılında İstanbul’da kurulan ve rock müziği yapan Flört grubu yeni şarkı çıkardı. Grubun “Geri Dönüşüm” adını verdiği projesiyle daha önce yayınlanan şarkıları yeniden hazırlandı. Yeni şarkıların konsepti ise “İleri Dönüşüm” adıyla dinleyiciye sunulacak. Şarkılar, eski şarkıların yeni halini ifade edecek. Flört grubu daha önceki adı “Kim bunlar” olan gruptu. Daha sonra adı değiştirilen grup, Flört olarak kendisini duyurdu. “Rasta baba” şarkıları ise en popüler şarkıları arasında yer aldı. “Lan oğlum böyle olmaz” şarkısı ise yine grubun en çok bilinen müzikleri arasında.

 

Miks ve mastering süreçlerini Çağatay Kehribar’ın üstlendiği şarkının kapak fotoğrafı ise Mert Gider tarafından çekildi.

Albümde, politik göndermeler, bireysel ruh halleri, aşka ve dostluğa dair hikâyeler ve Anadolu’dan göç gibi çok çeşitli temalar işlendi. Albümde yer alan şarkıların söz ve müzikleri, enstrüman çalımları ve düzenlemeleri gruba ait. Flört grubu albümde aynı zamanda prodüktörlük görevini de üstlendi. Albümün miksini, aynı zamanda miks mühendisi olan Çağatay Kehribar üstlendi.  Türkmen ise masteringi yaptı.

 

 

Grup Kim Bunlar? olan isimlerini Flört olarak değiştirerek aynı isimle yayımladığı albümdür. Cover parçalardan oluşan ilk iki albüme nazaran grup üyelerinin etkilendiği gruplar olan Beatles ve MFÖ etkileşimleri vardır. Ayrıca albümde bulunan Rasta Baba şarkısı Patlak Sokaklar Gerzomat filminde soundtrack olarak kullanılmıştı.

 

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.