Faik Öztrak: Seçim kesin olarak ikinci tura kalmıştır

CHP Sözcüsü Faik Öztrak, “Cumhurbaşkanlığı seçimi kesin olarak 2. tura kalmıştır. Katılım oranının %90’a yaklaşması demokrasimiz adına sevindiricidir. İkinci turda mutlaka ama mutlaka kazanacağız” dedi.

Faik Öztrak: Seçim kesin olarak ikinci tura kalmıştır
Yayınlama: 15.05.2023
A+
A-

CHP Sözcüsü Faik Öztrak sayılmayan yurt dışından gelen 300 sandığın sonuçları değiştirmeyeceğini belirterek cumhurbaşkanlığı seçimlerinin ikinci tura kaldığını söyledi.

Katılım oranının yüzde 90’a yaklaşmasının demokrasi adına sevindirici olduğunu belirten Öztrak, görev alan görevlilere de teşekkür etti ve sözlerini şöyle sürdürdü:

“Dün akşam sabaha kadar gösterdikleri büyük fedakarlığı 28 Mayıs’ta da göstereceklerinden ve milletimizin tekbir oyunun dahi heba olmamasını sağlayacaklarından eminiz. Önümüzdeki 15 gün boyunca hakkı, hukuku ve adaleti bu ülkeye getirmek için elimizden gelen ger şeyi yapacağız. Milletimizin iradesi her şeyin üstündedir. İkinci turda mutlaka ama mutlaka kazanacağız. Millet İttifakı, ipi önde göğüsleyecek. Biz kazanacağız. Kazanan demokrasi olacak, kazanan Türkiye olacak.”

Haber Merkezi