EYT Federasyonu Başkanı Gönül Boran CHP’den aday adayı oldu

Emeklilikte Yaşa Takılanlar Federasyonu Başkanı Gönül Boran, görevinden istifa ederek CHP İstanbul milletvekili aday adayı olduğunu açıkladı.

EYT Federasyonu Başkanı Gönül Boran CHP’den aday adayı oldu
Yayınlama: 02.04.2023
A+
A-

Emeklilikte Yaşa Takılanlar (EYT) Federasyonu Başkanı Gönül Boran istifa ederek CHP İstanbul milletvekili aday adayı oldu.

“Dik durduk, eğilmedik, hiçbir algıyla yol almadık. İnandığımız yoldan sapmadık. Her türlü hakaretlere göğüs gerdik.” diyen Boran kararlı duruşları ile mücadelelerinin sonucunda EYT yasasını çıkardıklarını söyledi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın ‘Seçimi kaybetsem de bu işte yokum’ sözlerini hatırlatan Boran, süreci bu noktaya kadar getirebildiklerini aktardı.

“MUHALİF OLMAKLA ETİKETLENDİK”

Yürüdükleri meşakkatli yoldaki yol arkadaşlarının dimdik yanında olduğunu söyleyen Boran sözlerini şöyle sürdürdü:

“Yarım bırakıldık, çözüme kavuşması gereken alın terinin önemini vermediler. Bugüne kadar hiç siyaset yapmadık. Buna rağmen muhalif olmakla etiketlendik. Aklı selim herkes siyaset yapmadığımızı ama siyaset zemininde mücadele ettiğimizi gördüler. Evet, bir sonuca ulaştık. Ama içimiz hala buruk; çünkü çıkarılan EYT yasasının seçim arifesinde oy kaygısı ile eksik çıkarılmış olan ve çalışma hayatımızda yaşadığımız mağduriyetlerin çözülmediği ortadadır. Bu konuda daha atılacak o kadar çok adım ve söylenecek o kadar çok sözümüz var ki ben de artık bu sözleri milletin kürsüsünden anlatarak mücadeleye devam etme kararı aldım.
Bugüne kadar bir sivil toplum kuruluşunun önderi olarak milletin Meclis’inden talep ettiklerimin doğrudan icracısı olmak üzere, siz değerli basın mensupları, başkanlarım, CHP ilçe başkanlarım ve temsilcileri; hak mücadelemizde birlikteyiz dediğimiz yolda yürüyen kardeşlerimin önünde 2023 seçimlerinde Cumhuriyet Halk Partisi İstanbul ili 2. bölge aday adaylığımı açıklıyorum. Aday adaylığı açıklamamla EYT Federasyonu Genel Başkanlığından istifa ettiğimi bildiririm.”

ANKA