Eski AK Partili isimden flaş iddia: İstifalar başlayacak

AK Parti kurucusu ve eski Milletvekili Kemal Albayrak, parti içerisinde huzursuzluğun arttığını ve önümüzdeki süreçte istifaların yaşanacağını söyledi.

Eski AK Partili isimden flaş iddia: İstifalar başlayacak
Yayınlama: 02.02.2023
A+
A-

AK Parti’nin kurucusu ve eski milletvekili Kemal Albayrak, Halk TV’de katıldığı programda önemli açıklamalarda bulundu. Albayrak, iktidarın yarattığı sisin parti içine de yansımaya başladığını ve istifaların artacağını kaydetti.

Ülkenin seçim atmosferine girdiğini ancak bu kez olayların daha farklı olduğunu dile getiren Albayrak, Keyfi idare her zaman baskı ve zulüm getirir. Bunların ortaya koyduğu sistemler parti içinde çıkan yasalara, sadece seçim amaçlı yasalar olduğu için elbette AK Parti içinde de huzursuzluk kaynağı var. Mesela bir EYT çok aceleyle düşünülmeden getirildi. Onda bile sıkıntılar var” dedi.

“PARTİ İÇİNDE RAHATSIZLIKLAR VAR”

Albayrak sözlerine şöyle devam etti:

“Seçim atmosferinde ister istemez milletvekilleri geçmişte bürokraside ve diğer salanlarda ciddi manada suç işleyenler bir zırha bürünme amacı görüyorlar milletvekilliğini. Böyle bir yarış var. İyi niyetli bürokratları bunun dışında tutuyorum. Ama gerçekten öyle büyük suç işlediler ki bunlardan dolayı da korku var, zırh var. Bu alan daralıyor. İmtiyazlı sınıf oluştu. Şundan da rahatsız AK Parti içindeki birtakım milletvekilleri: Bir yağma düzeni oldu. Partililerin çocukları kamuda etkin yerlere geldiler. Bunlar gizleniyordu, bazı milletvekilleri de bunları gördükçe huzursuz oluyordu. Yani puslu havada bir yön arayışı var. Bir bilgi açısından değil gördüklerimi söylüyorum, istifalar başlayacak.”

Haber Merkezi

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.