Ebabil Harekatı’ndan açıklama: Koç muyuz Sabancı mıyız?

CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel’in açıkladığı Süleyman Soylu dosyasında adı geçen Ebabil Harekâtı’ndan ilk açıklama geldi.

Ebabil Harekatı’ndan açıklama: Koç muyuz Sabancı mıyız?
Yayınlama: 12.01.2023
A+
A-

CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel’in Süleyman Soylu’ya bağlı 8 bin kişilik troll ordusunu yönettikleri idare edilen Ebabil Harekâtı isimli hesaptan ilk paylaşım yapıldı. Twitter’dan atılan mesajda “CHP’li Özgür Özel 8000 bin kişiye maaş verdiğimizi söylemiş. Biz Koç muyuz? Sabancı mıyız? Binlerce gönüllü arkadaşımızla hak davamızı savunmaya, CHP’nin yolsuzluklarını ve arsızlıklarını paylaşmaya devam edeceğiz!” ifadesi kullanıldı.

Twitter hesabından mesaj yayımlayan Ebabil Harekâtı, “CHP’li Özgür Özel 8000 bin kişiye maaş verdiğimizi söylemiş. Biz Koç muyuz? Sabancı mıyız? Binlerce gönüllü arkadaşımızla hak davamızı savunmaya, CHP’nin yolsuzluklarını ve arsızlıklarını paylaşmaya devam edeceğiz!” ifadelerini kullandı.

https://twitter.com/EbabilHarekati/status/1613508521164787714

ÖZGÜR ÖZEL NE SÖYLEMİŞTİ?

Özel, TBMM’deki basın toplantısında Ebabil Harekâtı ile ilgili şunları söylemişti:

“Ebabil Harekatı Telegram kanalı: 25 tane yöneticinin kendi içlerinde verdikleri kararı göreceksiniz.

Eminimsi’nin yönettiği kanallar bunlar. Ebabil Hareketi, Derin Kuvvetler, İBB Kandil kadrosu hesaplarının yönetildiği gizli kanal ve orada hazırlanan içeriklerin 8 bin sosyal medya trole servis edilen bilgiler.

Ebabil Harekatı’nın 8 bin tane trolü itibar suikastine başlıyor. Ekrem İmamoğlu için hazırlanıyorlar. Yalanı buluyorlar, 8 bin trole talimat veriyorlar. Ebabillerden biri de Alpay Özalan.

Bu ‘Ebabiller’ kurmayları, benim burada bürosu olan bir ajansa kendi evimin çalışma odasında pandemi sırasında yaptığım bir canlı yayını aralarında konuşup, ‘Kuzey Irak’ta yayın yapan bir kanal kullanmış, konukları sık sık Özgür Özel ve Tanrıkulu diye yayalım’ diyorlar.

Ali Mahir Başarır’ı “satılmış” kelimesi ile TT yapmak istemişler. Son günlerde yine Türkkan ve Başarır’a sayısız hakaret.

Ebabil kuşları, Süleyman Soylu’nun trol ordusudur. Ama maaşını kendisi değil İçişleri Bakanlığı, eski dönemde Çalışma Bakanlığı, bakanlıkların bağlı kuruluşları ve birkaç tane belediye yapmaktadır.”

Haber Merkezi

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.