Dünyanın en yaşlı insanı hayatını kaybetti

Geçen yıl 25 Nisan’dan bu yana dünyanın en yaşlı insanı unvanını elinde bulunduran Rahibe Lucile Randon, hayatını kaybetti. 

Dünyanın en yaşlı insanı hayatını kaybetti
Yayınlama: 18.01.2023
A+
A-
Geçen yıl 25 Nisan’dan bu yana dünyanın en yaşlı insanı unvanını elinde bulunduran Rahibe Lucile Randon, hayatını kaybetti.Dünyanın en yaşlı insanı’ unvanını taşıyan Fransız rahibe Lucile Randon’ın kaldığı Fransa’nın güneyindeki Toulon kentindeki bakımevinin yetkilileri, rahibenin salı günü yatağında hayatını kaybettiğini belirtti.

Rahibe Andrée olarak bilinen Lucile Randon, 11 Şubat 1904’te Fransa’da doğdu. Randon, Fransa’nın güneyindeki Toulon kentinde kaldığı Sainte-Catherine-Labouré isimli bakımevindeki yatağında yaşamını yitirdi. Bakımevinin sözcüsü David Tavella, Randon’un huzur içinde öldüğünü söyledi.

25 Nisan 2022’den bu yana dünyanın en yaşlı insanı ünvanını elinde bulunduran Rahibe Randon, 40 yaşından önce vali ve öğretmen olarak görev yaptı. 1979’dan bu yana bakımevinde kalan Randon, 2009’dan bu yana Toulon’daki Sainte-Catherine-Labouré bakımevindeydi.

Geçen yıl 25 Nisan’dan bu yana dünyanın en yaşlı insanı unvanını elinde bulunduran Rahibe Lucile Randon, 2021 yılının başında Covid-19 atlatmıştı.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.