Deprem bölgesindeki 4 ilde öğretmenlere yer değişikliği hakkı

Adıyaman, Hatay, Maraş ve Malatya’da görev yapan kadrolu öğretmenlere, yaz döneminde yapılacak işlemlerden bağımsız olarak il içinde isteğe bağlı ilave yer değişikliği hakkı verildi.

Deprem bölgesindeki 4 ilde öğretmenlere yer değişikliği hakkı
Yayınlama: 06.04.2023
A+
A-

Milli Eğitim Bakanlığı, Adıyaman, Hatay, Maraş ve Malatya illerinde görev yapan kadrolu öğretmenlerin 2023 yılı yaz döneminde yapılacak il içi isteğe bağlı yer değiştirme işleminden bağımsız olarak, il içinde isteğe bağlı yer değişikliği hakkı verildiğini açıkladı. Bu kapsamda adaylığı kaldırılmış olan kadrolu öğretmenlerden 30 Eylül 2023 tarihi itibarıyla bulundukları eğitim kurumlarında üç yıllık çalışma süresini tamamlamış veya tamamlayacak olanlar başvuru yapabilecek.

Başvurular, 6 -10 Nisan tarihleri arasında MEBBİS üzerinden elektronik başvuru formu doldurularak yapılabilecek. MEBBİS sistemi 10 Nisan Pazartesi günü saat 16.00’da kapanacak.

Tercih ve hizmet puanı üstünlüğüne göre gerçekleştirilecek olan atamalar, 12 Nisan tarihinde ilgili valiliklerce gerçekleştirilerek ilan edilecek. Görevden ayrılma ve göreve başlama işlemleri ise 16 Haziran tarihi itibarıyla yapılacak.

Haber Merkezi