Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Kılıçdaroğlu’na açtığı dava reddedildi

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun avukatı Celal Çelik, AK Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Kılıçdaroğlu’na yönelik açtığı davanın reddine karar verildiğini açıkladı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Kılıçdaroğlu’na açtığı dava reddedildi
Yayınlama: 17.01.2023
A+
A-

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu hakkında açtığı dava reddedildi.

CHP Lideri Kılıçdaroğlu’nun avukatı Celal Çelik, gelişmeyi sosyal medya hesabı Twitter’dan duyurdu.

“Erdoğan yine kaybetti!” diyen Çelik, “Sayın Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu’nun 03.03.2022 tarihli ‘5’li Çete, yolsuzluk’ özelindeki haklı eleştirileri nedeniyle Erdoğan tarafından açılan davanın bugünkü duruşmasında davanın reddine karar verildi!” ifadelerini kullandı.

Çelik, “Kazanmaya devam edeceğiz” mesajını paylaştı.

KILIÇDAROĞLU NE SÖYLEMİŞTİ?

CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, 3 Mart 2022 tarihinde sosyal medya hesabından bir video yayınlamıştı. Kılıçdaroğlu, açıklamalarından şunları söylemişti:

“Bir dilim ekmek kavgasını birlikte vermezsek bu 5’li çeteler bizi soymaya devam edecek. Hem bu kuru ekmek paranızla yandaşlarını trollerini finanse edecekler. Hatırlarsanız iktidar olduğumuzda kuruş ödemem demiştim talan kanala, finansal akbabaları da uyarmıştım.

Çetelerini koruma için ne demişti ‘şahsım’; ‘Söke söke sizden alırlar’ demişti. Ey 5’li çete siz Putin’in oligarkları için kurduğu sistemin Türkiye’deki kopyalarısınız. Saraydaki şahıs, Putin’den ne öğrendiyse sizinle de onu uygulamak istiyor. Gittiniz İngiltere’den mahalleler satın aldınız, paralarınızı oralara taşıyorsunuz.

Oralarda paranızın güvenli olacağını mı sanıyorsunuz. Bakın Putin’in oligarklarına Rusya’dan kaçırdıkları paraları alıyorlar. Bütün malvarlıklarını paraya kaçırdıkları ülkeler el koydu. Batı, Rus oligarkların malvarlıklarını hedef alan özel birim kurdu. Aslında kimin parası o? Rus halkının parası.

Ey yerel oligarklar size mi yedirecekler sanıyorsunuz? Halkın parasını çaldınız, çaldığınız parayı da Batılı nasıl yeriz diye tetikte bekliyor. Size de huzur yok, uyku yok. Sizi haram başları sizi… Benim derdim kaçırdığınız bu halkın parasıdır. O parayı ait olduğu topraklara yani bu ülkeye geri kazandıracağız. Sizin gözünüzün yaşına bakan namerttir.”

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.