Cumhurbaşkanı Erdoğan asgari ücret için tarih verdi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin grup toplantısında açıklamalarda bulunuyor.

Cumhurbaşkanı Erdoğan asgari ücret için tarih verdi
Yayınlama: 21.12.2022
A+
A-

Erdoğan’ın açıklamalarından öne çıkanlar şu şekilde:

“Geçtiğimiz cuma günü geç saatlerde TBMM’de kabul edilen 2023 yılı Merkezi Yönetim Bütçesi’nin ülkemize hayırlı olmasını diliyorum.

Bu bütçeyi de milletin bütçesi olarak hazırladık. Bütçe tartışmalarında muhalefetin tutumuna baktığımızda cumhuriyetimizin yüzyıllık serencamının muhasebesini yapan bir akıl göremiyoruz. Bölgesel ve küresel gelişmeler ışığında fırsatları değerlendiren bir analiz ve bir vizyon göremiyoruz. Bunların yerine iftiraları, yalanları, ellerine tutuşturulmuş notları sorgulamadan okuyan bir zihniyetin hesaplarına hep beraber şahit olduk.

Avrupa şu anda doğalgazda felaketler yaşıyor. Doğalgazı 81 il dahil 685 yerleşim yerimize yaygınlaştırdık. Yeni keşif ve yatırımlarla enerjide dışa bağımlılığımızı tamamen ortadan kaldırana kadar çalışacağız.

Birileri kendi içlerindeki kavgayı, hırsı, rekabeti sürekli bize saldırarak örtmeye çalışsın. Milletimiz herkesi hakkaniyetin tartısına çıkartmayı gayet iyi bilir. Bu ülkeyi tek parti faşizmine, emperyalistlerin senaryolarına bırakmayan milletimize güvenimiz tamdır. 2023’te milletimizin desteğini bir kez daha alarak evlatlarımıza layık büyük ve güçlü Türkiye’nin inşasını tamamlayacağız.

Küresel krizlerin ülkemize olan yansımaları sebebiyle ortaya çıkan sıkıntıların yavaş yavaş hafiflediğini görüyoruz. Dünya kriz dalgalarıyla boğuşurken biz ısrarla Türkiye’nin büyüme noktasındaki hedeflerimize ulaştık. Ekonomi programımızdaki tercihimiz sebebiyle bizi eleştirenler bile hakkımızı teslim etmeye başladı. Yüksek enflasyon ve hayat pahalılığının maliyet artışları dışındaki etkilerini ortadan kaldırmak için yoğun çaba harcadık. Yılbaşından itibaren işçi, memur ve emekli maaşlarına yapılacak zamların kısa sürede eriyip gitmesine razı olamayız. Enflasyonu düşürmemizin önünde bir engel kalmamıştır. Önümüzdeki günlerde enflasyonun tepetaklak aşağı ineceğine hep beraber şahit olacağız.

2023’ü hayat pahalılığı belasından kurtuluşumuzun dönüm noktası haline getirelim istiyoruz. Bunu 85 milyon hep birlikte göstereceğimiz dirayetli, sabırlı duruşla yapabiliriz. Milletçe ertelemek zorunda kaldığımız hayallerimizle aramıza kimseyi sokmayacağız. Milletimiz Altılı Masa denilen yıkık dökük yapıya baktığında geleceği için kime güveneceğini gayet iyi bilir. Herkesin birbirinin arkasından iş çevirdiği, kimsenin kimseye itimadının olmadığı bir garip masaya bu millet geleceğini teslim etmez.

Geçtiğimiz hafta hakimlere hakaret davası sebebiyle ceza alan bir şahıs bu konuda sergilenen tuhaf tavırlar ile tek başına perişanlığını göstermeye yeterlidir. Yasak kararını kucaklaşarak, çak yaparak kutlayanları mı ararsınız bu konudaki mitingi sosyal medyadan duyduğunu söyleyen genel başkanlar mı ararsınız. CHP’nin başındaki zat, birbirlerinin gözünü oymaya derecesine gelen şahısla ilgili “Biz baba oğul gibiyiz” diyor. ‘Bay Kemal oğluna sahip çık. O kendisine başka ebeveynler arama peşinde’ demeden duramadık.

Son dönemde ek göstergeden sözleşmelilerin kadroya alınmasına kadar pek çok beklentiyi gündemden çıkardık. Asgari ücretten emekliik düzenlemesine kadar gündemimizdeki diğer başlıkları da kısa sürede yoluna koyacağız. Büyük ihtimalle yarın asgari ücret konusunu da bakanımla bugün görüşmeleri yapmak suretiyle açıklayıp onu da yoluna koymuş olacacağız.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.