CHP il binası saldırı soruşturmasında bir kişi serbest, 3 kişi hakkında adli kontrol talebi

Cumhuriyet Halk Partisi İstanbul İl Başkanlığı binasına silahlı saldırı iddiasına ilişkin yürütülen soruşturma kapsamında mahkemeye sevk edilen 3 şüpheli, çıkarıldıkları nöbetçi hakimlikçe adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

CHP il binası saldırı soruşturmasında bir kişi serbest, 3 kişi hakkında adli kontrol talebi
Yayınlama: 11.04.2023
A+
A-

CHP İstanbul İl Başkanlığı’na silahlı saldırı kapsamında gözaltına alınan 3 şüpheli, adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

Edinilen bilgiye göre, CHP İstanbul İl Başkanlığı binasının da olduğu caddeden 6 Nisan tarihinde silah sesleri yükselmiş, Ali Sami Yen Spor Kompleksi Nef Stadyumu’ndan TEM Otoyolu Edirne istikametine seyreden bir araçtan silahla ateş edildiği ve yol kenarında 9 milimetre çapında 2 adet kovan bulunduğu öğrenilmişti.

Konuya ilişkin 4 şüpheli Esenyurt’da yakalanmış, 1 şüphelinin ise yakalama çalışmalarının sürdüğü bildirilmişti.

Konuya ilişkin yakalanan 4 şüpheli, emniyetteki işlemlerinin tamamlanmasının ardından Çağlayan’da bulunan İstanbul Adalet Sarayı’na sevk edildi. Şüpheliler F.E.E. , A.P. ile B.Ö., savcılıktaki ifadelerinin ardından adli kontrol talebi ile nöbetçi hakimliğe sevk edildi.

Öte yandan havaya ateş etme eylemini gerçekleştiren ve tüm aramalara rağmen yakalanamayan şüpheli E.D. hakkında ise tutuklamaya yönelik yakalama kararı çıkarılması talep edildi. Ayrıca olay sırasında araç içerisinde bulunmayan fakat gözaltında olan A.Ö. de serbest bırakıldı.

Savcılıktaki ifadelerinin ardından 3 şüpheli, çıkarıldıkları nöbetçi hakimlikçe yurt dışına çıkış yasağı ve imza atma şeklindeki adli kontrol tedbirleriyle serbest bırakıldı.

Haber Merkezi