Çamaşır suyu lekesine kesin çözüm

Çamaşır suyu lekesi herkesin başına bela olmuştur. Küçük bir damla bile kıyafetleri kullanılamaz duruma getirir. Peki çamaşır suyu lekesinden kurtulmak için ne yapmak gerekiyor. İşte kesin çözüm…

Çamaşır suyu lekesine kesin çözüm
Yayınlama: 04.02.2023
A+
A-

Başına gelmeyen yoktur. Çamaşır suyu lekesinin bulaştığı kıyafetler pek çoğumuz tarafından bir daha kullanılmaz. Yahut kalıcı kirlenme olduğu için yorucu ve kolay kirlenebileceğimiz işlerde kullanılmak üzere saklanır. Ancak efsanevi çözümle artık bu dertten kurtulmak mümkün. Peki nedir bu çözüm?

Bazen kıyafetlerimize ve sevdiğimiz eşyalarımıza çamaşır suyu lekesi bulaşabiliyor. Çamaşır suyu lekesinden kurtulmak aslında sanıldığı gibi zor değil. Pratik bazı bilgilerle çamaşır suyu lekesinden kurtulmak mümkün.

İnternethaber sitesinde yer alan bir içerikte; Çamaşır suyu lekesinden kurtaran yöntemler paylaşıldı. İşte bilmeniz gereken o yöntemler.

1 yemek kaşığı beyaz sirkeyi 2 su bardağı su ile karıştırın.

Lekeli alanın kir veya tozdan arınmış olduğundan emin olun. Temiz beyaz bir bez alın ve soğuk suya batırın, sonrasında lekeli bölgeyi silin.

Etkilenen alan aydınlanana kadar alanı devamlı olarak sürün. Giysilerinize istenmeyen zararlar verebileceğinden lekeyi sirke ile çok fazla ıslatmamaya özen gösterin.

Leke ortadan kaybolana kadar kurutma işlemini tekrarlamanız gerekebilir. Bun işlemi uygulayarak, solüsyon ağartıcının kalıntılarını kaldıracak ve lekenin yoğunluğunu azaltmış olacaksınız.

Leke kaybolduğunda, sirkenin kokusunu ve kalıntılarını gidermek için çamaşırlarınızı düzenli olarak deterjanla yıkayın. Giysileri kurumaya bırakın veya güzelce kurutun.

Bu yöntemler işe yaramadıysa bunları deneyebilirsiniz:
Alkol ile rengi çamaşır suyunun değdiği alana yayın.

Tüm elbisenin rengini çamaşır suyu ile çıkarın.

Çamaşır kalemleri ile lekeli alanı boyayın.

Eski zamanlardaki gibi yama yapın.

Çamaşır suyu değen kıyafetlerinizi kumaş boyası ile boyayın. Kaynar suyun içerisine kumaş boyasını koyun daha sonra iyice karıştırıp lekeli kıyafetinizi bu suya bastırın. İyice bekletip durulayıp kurumaya bırakın. Leke bu şekilde kapanmış olacaktır.

Evet bu yöntemler sayesinde çamaşır suyu lekesinden kurtulmanız mümkün olacaktır. En inatçı çamaşır suyu lekesini bile kısa sürede çıkarmaktadır.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.