Bursaspor’un borcu ne kadar?

Bursaspor’un borcu Divan Kurulu’nda ortaya çıktı. Bir dönem Süper Lig Şampiyonu olan Bursaspor’un arazilerinin üzerinde bugün 300 icra dosyası var. Kulübün borcu ise 1 milyar TL’den fazla.

Bursaspor’un borcu ne kadar?
Yayınlama: 21.10.2022
A+
A-

Haber Merkezi

2009-2010 yılı Süper Lig Şampiyonu olan Bursaspor zor yıllar geçiriyor. Geçtiğimiz yıl ikinci lige düşen yeşil beyazlı ekip, eski günlerini arar oldu. Futbol ve yönetilme yöntemiyle ilgili taraftarlar tarafından eleştirilen Bursaspor’un borcu da her yıl artıyor.

BURSASPOR’A 70 MİLYON TL DESTEK

Bursa’nın en büyük spor kulübü olan Bursaspor, futbol müsabakalarında Türkiye’de şampiyonluk yaşayan 5. takım özelliğine sahip. Bir dönem adından sıkça bahsettiren Bursaspor’un son yıllarda ki durumu eleştiri konusu. Futbolcularına alacaklarını ödeyemediği için kayıplar yaşayan Bursaspor yoluna genç futbolcular ile devam ediyor. Kaos ve problemin eksik olmadığını Bursaspor Başkanı’nın da dile getirdiği kulübün güncel borcu açıklandı.

Bursa Büyükşehir Stadyumu’nda dün gerçekleşen toplantıda, başkan Ömer Furkan Banaz, kulübe destekte bulunduklarını belirtti. Destek miktarını da açıklayan Banaz, reklam ve bağışlarla 70 milyon TL bütçe oluştuğunu kaydetti. Yapılan desteğin hepsi hibeden oluşuyor.

‘1 MİLYAR 58 MİLYON TL BORÇ VAR’

Bursaspor Başkanı Ömer Furkan Banaz, Divan Kurulu’nda kulübün borcunun 1 milyar 58 milyon TL olduğunu açıkladı. Banaz şöyle devam etti:

“Bursaspor’un geleceğinin Vakıfköy’de olduğunu biliyoruz. Buradan çıkacak futbolcular hayati önem taşıyor. Geçmişte yapılan hatalı sözleşmelerden dolayı vedalaştığımız oyuncular oldu. Biz bunları yapmadık ve bu hataların tekrarlanmaması için gayret gösterdik. Borca gelecek olursak. Borçlarımız katlanarak devam ediyor.”

300 İCRA DOSYASI VAR

Bursaspor’un benzin arazisinin üzerinde 300 icra dosyası olduğunu da açıklayan Banaz, “Buradan gelir elde edersek banka borcumuzu ödeyip 40 milyon TL’lik faiz yükünden kurtulmak istiyoruz. Sigorta borcumuzu kapatmak için de büyük uğraş veriyoruz. Bu süre zarfında personel sayımızı azalttık, hiçbiri ile de kötü ayrılmadık” ifadelerini kullandı.

Bursaspor bu sezon ikinci ligde çıktığı 9 müsabakada 5 mağlubiyet 2 beraberlik 2 galibiyet aldı. Ayrıca bir kere de PFDK’ye sevk edildi.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.