Bursaspor’da başkan adayı çıkmadı

Bursaspor’da başkan adayı çıkmadı
Yayınlama: 21.10.2022
A+
A-

Bursaspor’da yapılması planlanan Olağanüstü Seçimli Genel Kurul 6 Kasım Pazar gününe ertelendi. Ertelenme nedeni olarak başvuru süresinde kulübe kimsenin başkan olmak istememesi gösterildi.

Haber Merkezi

Borcu 1 milyar TL’yi aşan Bursaspor geçen yıl düştüğü ikinci ligde çıktığı 9 müsabakada da istenileni veremedi. Taraftarın sıkça eleştirisine neden olan yönetim, tribünlerde zaman zaman istifaya davet ediliyor. Mevcut Başkan Ömer Faruk Banaz, Bursaspor’un borcunun 1 milyar TL’yi aştığını kulüp gelirlerinin azaldığını söylemişti.

Borcu giderek katlanan, arazileri üzerinde icra dosyaları biriken Bursaspor’da sancılı dönem bitmiyor. Kulübün başkanlık için açtığı başvuru süresi dolmasına rağmen kimse başkan olmak istemedi. Olağanüstü Seçimli Genel Kurul 6 Kasım 2022 Pazar günü saat 13.00’e ertelendi. Seçimler Bursa Büyükşehir Belediye Stadı’nda yapılacak.

Ligden düşmesinin ardından, ikinci ligde beklenen performansı sergileyemeyen Bursaspor düşme sezonun başında düşme potasında yer alıyor. Taraftarın zaman zaman, “bırakın biz başkan olalım” tepkilerine neden olan yönetim de Bursaspor’un zor günlerden geçtiğini söylüyor.

Bursaspor internet sitesinden yapılan açıklamada, seçimli genel kurulun ileri tarihe ertelendiği duyuruldu. Bursaspor’dan yapılan açıklamada şunlar kaydedildi:

BURSASPOR’UN VARLIK MÜCADELESİ

“Yönetim kurulumuz 28 Şubat 2022’de olağanüstü genel kurul sonrasında aldığı görevi son gününe kadar layıkıyla yapma gayretini ortaya koyarak fedakarca çalışmalarını gerçekleştirmiştir. Bu süreçte tamamı kulübümüze bağış ve reklam gelirleri olmak üzere 70 milyon Türk Lirası’nın üzerinde sağladığımız maddi kaynağın yanı sıra kulübümüzün borç yükünü her geçen gün daha da artıran banka kredisi ve ecrimisil borçlarının çözüme kavuşturulması noktasında önemli adımlar attık.

 

Bursaspor’umuzu yaşatma mücadelesi verdiğimiz bu süreçte; kulübümüzün içinde bulunduğu tablonun en önemli etkenleri arasında olduğunu düşündüğümüz kurumsallaşma, idari ve mali disiplin çalışmalarını eksiksiz bir biçimde tesis etmeye gayret ettik. Kulübümüzün kamuoyu nezdinde oluşmuş olumsuz algısını kırdığımızı ve güven ortamının oluşturulmasında ortaya koyduğumuz duruşun yavaş yavaş da olsa anlaşılmaya başladığını görüyoruz.

Öte yandan yönetim kurulundaki koltuklarımızı korumak adına; futbolcularımıza ve personelimize bildiri yayınlattığımız, çok büyük maddi kaynak vadeden başkan adaylarının şehri yönetenlerce engellendiği, hatta son oynadığımız müsabakanın bilerek ve  isteyerek kaybettirildiği gibi akla ve mantığa uymayan art niyetli hezeyanları dillendiren az sayıda da olsa kendine Bursasporlu diyenleri hayretle izliyoruz.

Görev süremiz boyunca Yönetim Kurulu olarak Bursaspor’un bundan sonraki varlık mücadelesi için de aynı özveri ve gayreti göstereceğimizi bir kez daha beyan ediyoruz.

Bursaspor’umuzu yönetmeye talip olacak oluşumlara; tüm bilgi ve desteği önkoşulsuz bir biçimde vereceğimizden kimsenin şüphesi olmasın. Türkiye’nin 5. Büyüğü Bursaspor’umuzu özlediğimiz günlere tekrar kavuşturmak adına şehrin tek vücut olarak kulübümüzün önündeki tüm engelleri kaldıracağına inanmak istiyoruz.

Bu duygu ve düşüncelerle bir kez daha aldığımız genel kurul kararının camiamıza hayırlı olmasını diliyoruz. Bu kulübün yaşayacağına yürekten inanıyoruz.”

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.