Bursa’nın lezzetleri objektiflere yansıdı

Bursa’nın lezzetleri objektiflere yansıdı
Yayınlama: 18.10.2022
A+
A-

Haber Merkezi

Bursa Büyükşehir Belediyesi, “Bursa’nın Lezzetleri ve Bursa Gastronomi Festivali” temasıyla bu yıl Bursa Fotoğrafçılar Maratonu’nun ikincisini düzenledi. Bursa’nın lezzetleri objektiflere yansıdı. 52 eser finale kalırken, ‘Cantık’ isimli fotoğraf birinci oldu.

Bursa’nın tanıtımına katkı ve şehrin lezzetlerini ön plana çıkararak’ yerel mutfak kültürü ile lezzetlerinin sanatçılar tarafından fotoğraflanmasına imkan sağlamak amacıyla Bursa Fotoğrafçılar Maratonu bu yıl 22-25 Eylül tarihleri arasında gerçekleşti. Maratonun bu yıl teması ise ‘Bursa’nın Lezzetleri ve Bursa Gastronomi Festivali’ oldu. Maratona 182 kişi katıldı.

Büyükşehir Belediyesi Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Dairesi Başkanı Ahmet Bayhan, Dokuz Eylül Üniversitesi Fotoğraf Bölümü Öğretim Üyesi Doç.Dr. Nezaket Tekin, BUFSAD Yönetim Kurulu Başkanı Serpil Savaş ve Küratör Fahrettin Beceren ile fotoğraf sanatçıları Hakan Aydın, Mehmet Ateş, Murat Pulat ve Özcan Şimşek’ten oluşan jüri, ödül almaya hak kazanan eserleri belirledi.

‘CANTIK’ BİRİNCİ OLDU

Yarışmada ‘Cantık’ isimli fotoğrafıyla Halit Bozkuş birincilikle 12 bin 500 TL’lik ödülün sahibi oldu. ‘Köfte’ fotoğrafıyla Merve Ergin ikinci, ‘Meyve zamanı’ fotoğrafıyla İffet Karaca üçüncü oldu.

Jüri, Ayşe Ayna’yı ‘Şıra’, Gürsel Egemen Ergin’i ‘Köfteci7’, Şevki Karaca’yı da ‘Deveci armudu’ isimli fotoğraflarıyla mansiyona değer gördü.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.