Bursa’da staj mağdurları: Staj başlangıcı sigorta girişi sayılsın

Staj mağdurları Bursa’da basın açıklaması düzenleyerek staj ve çıraklıkta geçen sürelerin borçlanılmasını ve bu dönemdeki sigorta girişlerinin başlangıç sayılmasını istedi.

Bursa’da staj mağdurları: Staj başlangıcı sigorta girişi sayılsın
Yayınlama: 25.12.2022
A+
A-

Bursa’da staj sigortası mağdurları, staj ve çıraklıkta geçen sürelerin borçlanılmasını ve bu dönemdeki sigorta girişlerinin başlangıç sayılması talebiyle Fomara Meydanı’nda bir basın açıklaması gerçekleştirdi. Açıklamaya destek olmak amacıyla İYİ Parti Bursa İl Başkanı Selçuk Türkoğlu da katıldı.

Açıklamada konuşan Murat Beyazkuş, bu mağduriyeti Türkiye’de 1,5 milyon kişinin yaşadığını ve buna karşı mücadele ettiğini söyledi.

Staj süresince alın teri ile çalışıp ekonomiye katkıda bulunduklarını ancak sigortalarının yarım bırakıldığını dile getiren Beyazkuş, “Biz staj ve çıraklık mağdurları işyerlerinde ve sanayi kuruluşlarında hatta devlet kurumlarında bir işçi gibi emekçi gibi çalıştık ve alın terimizin son damlasına kadar emek verdik. Geldiğimiz noktada vicdanları sızlatan bir haksızlık vardır, biz bu haksızlığın son bulmasını istiyor ve çözüme kavuşmasını talep ediyoruz.” dedi.

“EŞİT HAK İSTİYORUZ”

Konuya dair siyasi partilerin il başkanlıklarıyla görüşmeler yapıp destek istediklerini ifade eden Beyazkuş, mağdurlar olarak Anayasa’nın eşitlik ilkesi gereği doktor ve avukatlara tanınan hakkın kendilerine de tanınmasını istediklerini söyledi.

Bursa’da 100 binleri bulan staj mağduru olduğunu ifade eden Beyazkuş, “Bu haksız uygulamanın sonlanması, staj ve çıraklıkta geçen sürelerin borçlanılmasını ve bu dönemdeki sigorta girişlerimizin başlangıç sayılmasını istiyoruz.” şeklinde konuştu.

Haber Merkezi

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.