Bursa’da Sinan Ateş’in adını yaşatmak isteyen İYİ Partililere MHP engeli

İYİ Parti Yenişehir Belediye Meclis üyelerinin Ankara’da öldürülen eski Ülkü Ocakları Genel Başkanı Sinan Ateş’in isminin cadde, park ya da bir sosyal tesise verilmesi hakkında verdikleri önerge, MHP’li belediye başkanı ve meclis üyeleri tarafından reddedildi.

Bursa’da Sinan Ateş’in adını yaşatmak isteyen İYİ Partililere MHP engeli
Yayınlama: 13.05.2023
A+
A-

İYİ Parti, Yenişehir Belediye Meclisi toplantısında, Doç. Dr. Sinan Ateş’in hatırasını yaşatmak amacıyla adının bir cadde, park ya da bir sosyal tesise verilmesini istedi. İYİ Parti’nin önerisi MHP’li belediye başkanı ve üyeler tarafından reddedildi.

MHP’li belediye başkanı ve üyelerin reddettiği önergeye tepki gösteren İYİ Parti Yenişehir İlçe Başkanı Ercan Özel, “İYİ Parti Yenişehir İlçe Başkanlığı olarak mayıs ayında Yenişehir Belediye Meclisi’nde İYİ Parti Meclis Grubu olarak merhum Şehit Sinan Ateş’in isminin ve aziz hatırasının ilçemizde yaşatılmasıyla ilgili verdiğimiz önerge maalesef kabul görmedi. Bizler halbuki şehidimizin, Sinan Ateş’in isminin Yenişehir’de bir büyük caddede, sosyal tesis ya da parka ismini vererek aziz hatırasını yaşatmak arzusu içerisindeydik. Ama maalesef Yenişehir Belediyesi dedi ki ‘biz size daha sonraki günlerde cevap vereceğiz’ diyerek maalesef bu önergemizi kabul etmedi. Bizler bunun vicdanları ciddi anlamda yaraladığını düşünüyoruz. Hem Yenişehir’deki Türk milliyetçilerini hem de tüm Türkiye’deki Türk gençleri için ciddi bir vefasızlık olduğunu düşünüyoruz.”

Haber Merkezi