Bursa’da Sinan Ateş kitabı dağıtan 3 genç gözaltına alındı

Bursa’da eski Ülkü Ocakları Genel Başkanı Doç. Dr. Sinan Ateş Sinan Ateş’in kendi yazdığı Göktürkler kitabını dağıtan 3 kişi gözaltına alındı.

Bursa’da Sinan Ateş kitabı dağıtan 3 genç gözaltına alındı
Yayınlama: 09.05.2023
A+
A-

Bursa’nın Mustafakemalpaşa ilçesinde Ankara’da öldürülen eski Ülkü Ocakları Genel Başkanı Sinan Ateş’in yazdığı “Göktürkler” kitabını dağıtan üç genç gözaltına alındı.

Adnan Menderes Meydanı’nda dağıtılan kitapları toplayan polis ekipleri, kitabı dağıtan 3 genci de gözaltına aldı. Olay sırasında bölgede bulunan İYİ Parti Bursa Milletvekili adayı Av. Şeyda Şahin ise polisin müdahalesine tepki gösterdi.

Olay sonrasında İYİ Partili, CHP’li avukatlar ve DEVA Partisi Mustafakemalpaşa İlçe Başkanı Av. Özlem Bayraktar gözaltı işlemleri için karakola geldi.

Konuya dair açıklama yapan Şahin, “Adaletin geldiği nokta. Yasal bir kitabın bilabedel dağıtımı gelen bir emirle toplatıldı. Şimdi savcılıktan bir talimat bekliyoruz. Ne talimatı geleceğini bilmiyoruz. Ülkece geldiğimiz nokta bu. Yasal bir kitabın bedelsiz dağıtımında ne engel var hep birlikte göreceğiz.” dedi.

Haber Merkezi