Bursa’da kurban hissesi olayı: Bozuk et dağıtıldığı iddiasıyla restoran sahipleri gözaltına alındı

Bursa’da, kurban hissesi için kişi başı 7 bin 100 lira alan restoran sahipleri, vatandaşlara bozuk ve önceden kesilmiş etlerin teslim edildiği iddialarıyla gözaltına alındı.

Bursa’da kurban hissesi olayı: Bozuk et dağıtıldığı iddiasıyla restoran sahipleri gözaltına alındı
Yayınlama: 01.07.2023
A+
A-

Bursa’nın Osmangazi ilçesinde bulunan bir et restoranı, bin 800 kişiye kurbanlık büyük baş hissesi satarak vekalet aldı. Ancak bayramın birinci günü itibariyle dağıtılan etler nedeniyle restoran sahipleriyle vatandaşlar arasında tartışma çıktı.

Vatandaşlar, kendilerine koli halinde verilen etlerin bozuk ve aylar öncesinde kesildiğini iddia etti ve işyeri sahibini dolandırmakla suçladı. Polis, zabıta ve İl Tarım ve Orman Müdürlüğü ekipleri olaya müdahale etti. İl Tarım Müdürlüğü ekipleri, numune aldıkları et ürünlerinde üretim ve paketleme yeriyle ilgili eksiklikler tespit etti ve toplamda 3 ton 800 kilogram eti imha etti.

Bu skandalın ardından Bursa İl Emniyet Müdürlüğü Dolandırıcılık Büro Amirliği ekipleri, restoran sahibi baba ve oğlu gözaltına aldı. Baba ve oğul, “dini duyguları sömürerek dolandırıcılık” suçlamasıyla adliyeye sevk edildi. Olayla ilgili soruşturma devam ediyor.

İHA