Bursa’da İYİ Parti Seçim Koordinasyon Merkezi açıldı

İYİ Parti Bursa İl Başkanlığı, Seçim Koordinasyon Merkezi’nin (SKM) açılışını gerçekleştirirdi. Açılışa İYİ Parti TBMM Grup Başkanı İsmail Tatlıoğlu’nun yanı sıra İYİ Parti Eğitim Politikalarından Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Bursa Milletvekili Adayı Sevinç Atabay, il ve ilçe başkanları, milletvekili adayları ile İYİ Parti teşkilat mensupları katıldı.

Bursa’da İYİ Parti Seçim Koordinasyon Merkezi açıldı
Yayınlama: 11.04.2023
A+
A-

2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimleri’ne sayılı günler kala partilerin seçim hazırlıkları da başladı.

SKM’nin açılışına, İYİ Parti TBMM Grup Başkanı İsmail Tatlıoğlu başta olmak üzere, İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Bursa Milletvekili Adayı Sevinç Atabay, İYİ Parti Bursa İl Başkanı Mehmet Hasanoğlu, İYİ Parti Genel İdare Kurulu üyeleri, milletvekili adayları, ilçe başkanları ve çok sayıda İYİ Parti teşkilat mensupları katıldı.

Seçim Koordinasyon Merkezi’nin açılışında konuşan İYİ Parti Bursa İl Başkanı Mehmet Hasanoğlu’nun konuşmasının satır başı şu şekilde;
“İktidar güneşinin Bursa’da yönetilecek olan merkezi Seçim Koordinasyon Merkezi’mizin (SKM) açılışına hoş geldiniz, şeref verdiniz. Bugün geldiğimiz noktada o gün bize partiyi kuramazsınız, teşkilatlanamazsınız, meclise giremezsiniz diyorlardı. Ama bugün geldiğimiz noktada bu mübarek ramazan gününde yağmurlu bir havada burada bu salonu dolduran binlerle iktidar yürüyüşümüzün çok net bir şekilde yansıması olarak tüm Türkiye’ye bunu göstermiş oluyoruz. Ben öncelikle bu 5 yıllık süreçte partiye sahip çıkan, öncelikle cesurları bir araya getirip tüm mensuplarına gerçekten teşekkür ediyorum. Bu yürüyüşümüzde emin olun ki 14 Mayıs akşamı bu ülkede bize namusumuz olarak teslim edecek olan oylara sahip çıktıktan sonra milletvekili adaylarımızla, genel başkanımızın ortaya koyduğu iradeyle 15 Mayıs sabahı Türkiye’de güneş farklı doğacak ve bundan sonraki süreçte iyilik hareketini Türkiye’yi kucaklamasıyla birlikte bu ülkede öncelikle çocukların, sonra gençlerimizin yüzünün gülmesi için var gücümüzle mücadele edeceğiz. Bu amaçla, bu inançla da İYİ Parti Teşkilatları olarak 14 Mayıs’a kadar seçim sürecimizi ana merkezden tek noktadan yürütmek üzere bu Seçim Koordinasyonu Merkezi’mizi bugün hayata geçiriyoruz ve bugün itibariyle de yirmi milletvekili adayımızla liselerin dışında kalan 38 aday adayımızla tüm ilçe başkanımızla binlerce yönetim kurulu üyelerimizle yüz binlerce gönüldaşımızla bu süreci Bursa’da kucaklayarak öncelikle partimizi Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde 1. parti yapmak üzere var gücümüzle mücadele etmek üzere yola çıkmış bulunuyoruz.”

İYİ Parti TBMM Grup Başkanı İsmail Tatlıoğlu’nun açıklamaları şu şekilde;

Dün akşam bilgisi ve talimatı dahilinde yola çıktığım Sayın Genel Başkanımızın da selamlarını hepinize iletiyorum. Gerçekten ciddi bir heyecan var Türkiye’de ve gerçekten ciddi bir bekleyiş var. Ama bütün bu süreçleri yaşayan bir politikacı bir akademisyen olarak hiç endişe etmeyin diyorum. 14 Mayıs inşallah 13. Cumhurbaşkanı bizim adayımız olacak ve Parlamentoda çoğunluğu Millet İttifakı kazanacak ve Türkiye bir girdabı sonlandıracak. Bugün biz odadaki tablonun yeriyle uğraşmayacağız. Türkiye’nin dönüm noktası olan 14 Mayıs’ta inşallah bu yürüyüşümüz bir zaferle ve biz on dört Mayıs’tan sonra Hasan başkanın burada vurguladığı gibi İYİ Parti olarak yerelde de genelde de iktidar olma yolunda hızla devam edeceğiz ve Bursa’yı biz yöneteceğiz. Ve Türkiye’yi biz yöneteceğiz.

Tatlıoğlu, “Sayın Genel Başkanımızın ve partimizin izniyle Türkiye’yi bir onurumuz mesafesinde sahiplenip yürüyeceğiz. 85 milyonu kucaklayacağız. Bursa’da İYİ Parti’nin tüm kadrolarıyla seçime hazırlanıyoruz. Bursa’ya çok teşekkür ediyorum. İYİ Parti teşkilatlarına çok teşekkür ederim. Bu teşkilatlar ve Bursalı hemşehrilerim beni milletvekili seçti. 3 milyon Bursalıya teşekkür ediyorum. Beni Bursa’yı temsilen Meclise gönderildim ve beni Bursa, o güç Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde partimin en üst kademesine kadar arkamda durdu. Umarım bir arkadaşımı kırmadan, dökmeden tamamlamıştım. Şimdi seçim var. Seçimden sonra yine birlikteliklerimiz devam edecek” dedi.

Haber Merkezi