Bursa’da Demirtaş’ı hedef gösteren pankart asıldı

Bursa’da İnegöl’ün ardından Osmangazi ilçesinde Demirtaş’ı hedef gösteren pankart asıldı. Dikkaldırım Ülkü Ocakları imzalı pankartta “Selahattin Demirtaş teröristtir” yazıldı.

Bursa’da Demirtaş’ı hedef gösteren pankart asıldı
Yayınlama: 10.07.2024
A+
A-

Bursa’nın Osmangazi ilçesinde bulunan Dikkaldırım mahallesinde Halkların Demokratik Partisi (HDP) eski Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş’ı hedef gösteren bir pankart asıldı.

Dikkaldırım Ülkü Ocakları imzalı pankartta “Selahattin Demirtaş teröristtir” ifadesi yer aldı. Geçtiğimiz hafta da Bursa’nın İnegöl ilçesinde bulunan Atatürk Caddesi’ne de Ülkü Ocakları İnegöl İlçe Başkanlığı tarafından aynı pankart asılmış. DEM Parti Bursa İl Eş Başkanı Mehmet Deniz Büyük, “Ülkü Ocakları Selahattin Bey’i olumsuz anlamda kamuoyuna lanse ederek kendi üzerlerindeki baskıyı azaltıp, gündemi değiştirmeye çalışıyor” dedi.

HDP eski Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş’ın Ülkü Ocakları tarafından Bursa’da ikinci kez hedef göstermesine ilişkin DEM Parti Bursa İl Eş Başkanı ve Hukukçu Mehmet Deniz Büyük, “Bu günlerde Ülkü Ocakları ve sağ görüşlü kesimler üzerinde Sinan Ateş dosyasıyla ilgili yoğun bir baskı hissediliyor. Orada ciddi toplumsal eleştiriler söz konusu. Gündemi çarpıtmaya yönelik bir hamle olarak değerlendiriyoruz. Selahattin Bey’in yargılanması henüz devam ediyor. Hakkındaki mahkeme kararı henüz kesinleşmedi. Davası istinaf aşamasında olup henüz masumiyet karinesi gereğince mahkum olmamış biri. Dolayısıyla birine basın-yayın yoluyla, açık ve aleni bir şekilde terörist demek kanuni açıdan hakaret ve suçtur. Bu pankartın kendisi başlı başına bir suç teşkil etmektedir ve Selahattin Bey’in itibarını karalamaya yönelik bir hamledir. DEM Parti Eş Başkanı olarak, bir insan hakları savunucusu olarak ve bir hukukçu olarak da bunun karşısında olduğumuzu, bunu kabul edilemez bulduğumuzu ve kınadığımızı ifade etmek istiyoruz” dedi.

Haber Merkezi