Bursa’da aynı yerde 13 gün arayla 2 kaza 2 ölüm

Bursa’da aynı yerde 13 gün arayla meydana gelen kazada 2 kişi hayatını kaybetti. 13 gün önce 33 yaşındaki kadının ölümüne neden olan sürücü olay yerinden kaçarken, dün akşam saatlerinde de camiden çıkıp yolun karşısına geçen yaşlı adam, otomobilin çarpmasıyla savruldu. Hastaneye kaldırılan yaşlı adam tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı. 

Bursa’da aynı yerde 13 gün arayla 2 kaza 2 ölüm
Yayınlama: 06.07.2023
A+
A-

Yıldırım‘ın Hocataşkın mahallesi İncirli caddesinde meydana gelen kazada 65 yaşındaki Mehmet Pelit namaz kılmak için akşam saatlerinde camiye girdi. Namaz sonrası camiden çıkan Pelit, eve gitmek için yolun karşısına geçmek istedi. Tam bu esnada İncirli Caddesi üzerinde seyir halinde olan G.P. idaresindeki otomobil yaşlı adama çarptı.

Metrelerce savrulan ve yerde kalan yaşlı adam ambulans ile hastaneye kaldırıldı. Hastanede tedavi altına alınan 65 yaşındaki adam tüm müdahalelere rağmen kurtarılamazken, sürücü polis tarafından gözaltına alındı.

Mehmet Pelit’in cenazesi Adli Tıp Kurumu’ndaki otopsi işlemlerinin ardından yakınları tarafından alındı.

13 GÜN ÖNCE DE 33 YAŞINDAKİ KADIN HAYATINI KAYBETMİŞTİ

13 gün önce de aynı yerde ehliyetsiz sürücü Yusuf K., aşırı süratle ilerlediği sırada, marketten dondurma alıp yolun karşısına geçmeye çalışan 33 yaşındaki Yasemin Selova‘ya çarpıp ölümüne neden olmuştu. Mahalle halkı bölgede hız düşürücü önlemlerinin alınmasını istedi.

Adli Tıp Kurumu’nun önünde konuşan acılı oğul Sami Pelit, “Sürücünün hızlı geldiği aşikar. Babamın metrelerce savrulması ancak sürücünün hızla gelmesinin göstergesi. Burada 13 gün önce de 33 yaşındaki bir kadının hızlı gelen sürücü ölümüne neden oldu. Biz burada güvenlik önlemlerinin, hız düşürücü tedbirlerinin alınmasını istiyoruz. Bizim canımız kaza sonrası yandı, başkalarının canı yanmasın istiyoruz” diye konuştu.

DAHA FAZLA BURSA HABERLERİ İÇİN TIKLAYINIZ…

İHA