Bursa İl Seçim Kurulu’ndan seçim yasağı engeli: AK Partili belediyenin etkinliği iptal edildi

Bursa İl Seçim Kurulu, seçim yasakları nedeniyle AK Partili Orhangazi Belediyesi’nin 6 Mayıs’ta düzenleyeceği Gençlik Festivali’ni iptal etti.

Bursa İl Seçim Kurulu’ndan seçim yasağı engeli: AK Partili belediyenin etkinliği iptal edildi
Yayınlama: 06.05.2023
A+
A-

Bursa İl Seçim Kurulu, AK Partili Orhangazi Belediyesi’nin 6 Mayıs’ta Orhangazi İznik Gölü Kıyısı Spor Tesisleri alanında yapmayı planladığı Gençlik Festivali (GaziFest) programlarını seçim yasakları nedeniyle iptal etti.

Cumhuriyet Halk Partisi Orhangazi İlçe Başkanlığının itirazını değerlendiren Orhangazi İlçe Seçim Kurulu’nun ret kararı, İl Seçim Kurulu’nca bozuldu.

İl Seçim kurulu, “14 Mayıs 2023 tarihinde yapılacak olan Cumhurbaşkanı ve Milletvekilliği seçimleri nedeniyle, Orhangazi Belediye Başkanlığı’nın 06 Mayıs 2023 tarihi saat 12.00 ile 22.00 saatleri arasında Orhangazi iznik Gölü Kıyısı Spor Tesisleri alanında yapılması planlanan Gençlik Festivali (GaziFest) programlarının seçim yasaklarına girmesi nedeniyle” iptaline karar verdi.

Kararda organizasyonun Orhangazi Belediyesi tarafından tertip edildiği ve görsellere de bu şekilde yansıtıldığı dikkate alınarak, şöyle denildi:

“I-05.05.2023 tarih ve 2023/32 Sayılı Orhangazi ilçe Seçim Kurulu Kararının yasal dayanaktan yoksun olması nedeni ile ORTADAN KALDIRILMASINA,
2-Orhangazi Belediye Başkanlığı tarafından tertip edilen organizasyonunun seçim yasakları kapsamında değeriendirildiğinden İPTALİNE,
3-Karar örneğinin Orhangazi İlçe Seçim Kurulu Başkanlığına, Orhangazi Cumhuriyet Halk Partisi ilçe Başkanlığına ve Kararın uygulanması için Orhangazi Belediye Başkanlığına tebliğine…”

Haber Merkezi