Bursa DEVA: Sahadayız, inançlıyız, kazanacağız!

DEVA Partisi Bursa İl Başkanlığı Milletvekili ve 1.tur Cumhurbaşkanlığı seçimleri sonrası, 2.tur Cumhurbaşkanlığı seçimi hazırlıklarına ara vermeden devam edeceğini açıkladı.

Bursa DEVA: Sahadayız, inançlıyız, kazanacağız!
Yayınlama: 17.05.2023
A+
A-

Milletvekili ve 1.tur Cumhurbaşkanlığı seçimleri sonuçlarını değerlendiren DEVA Partisi Halkla İlişkiler başkanı Tayfun Öztürk, Bursa’nın tüm sandıklarını incelediklerini belirtti.

Bir önceki seçimlere göre CHP’nin almış olduğu oyların düştüğü mahalleleri tek tek tespit ettiklerini aktaran Öztürk, “Teşkilat mensuplarımız ile Balkan, Görükle mahallerinden başlayarak 13.Cumhurbaşkanımız Kemal Kılıçdaroğlu için oy istemeye başladık. Genel Başkanımız Ali Babacan’ın da dediği gibi ‘düşünce değil vazgeçince kaybederiz.’ Vazgeçmiyoruz, inanıyoruz ki hep birlikte başaracağız.” dedi.

“ERDOĞAN İLK DEFA KAYBETMEYE BU KADAR YAKIN”

Milletvekili ve 1.tur Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde birçok şaibeli olayın yaşandığını aktaran Kurumsal İletişim ve Tanıtım Başkanı Barış Özer, “Şaibeli birçok olay yaşanmasına rağmen vatandaşlarımızın iradesi Cumhurbaşkanlığı seçiminin 2.tura kalmasından yana oldu. Vatandaşlarımız yüzde 50,5 oranında değişimden yana tercihini ortaya koydu. Cumhurbaşkanı Erdoğan ilk defa kaybetmeye bu kadar yakın. Bize düşen görev 8 milyon oy kullanmaya gitmeyen vatandaşımızı sandık için ikna etmek, gençlerimizin kaygılarını gidererek geleceklerine sahip çıkmaya davet etmek olmalı. Önümüzde kazanmanın ve değişimin kadar olduğundan daha mümkün olduğu bir seçim var. Çalışmaktan başka bildiğimiz bir yol yok.” dedi.

Haber Merkezi