Bursa Büyükşehir Belediyesi tiyatro oyununu yasakladı

Bursa Büyükşehir Belediyesi tiyatro oyununu yasakladı
Yayınlama: 06.10.2022
A+
A-

Bursa Büyükşehir Belediyesi, “Medea’ya Göre Ahlak” oyununu, içeriğini sakıncalı bulduğu gerekçesiyle iptal etti. İptal kararına oyunda rol alan Şenay Gürler “sansüre hayır” etiketiyle tepki gösterdi.

Haber Merkezi

Bursa Büyükşehir Belediyesi, Şenay Gürler ve Özgün Çoban’ın rol aldığı ve 16 Ekim’de Tayyare Kültür Merkezi’nde sahnelenecek olan “Medea’ya Göre Ahlak” oyununu, içeriğini sakıncalı bulduğu gerekçesiyle iptal etti.

Konuya dair GalataPerform sosyal medya hesabından açıklama yaptı. Açıklamada, “Medea’ya Göre Ahlak oyunumuzun Bursa Tayyare Kültür Merkezi gösterimi, içeriği sakıncalı bulunduğundan Bursa Büyükşehir Belediyesi Kültür Şube Müdürlüğü tarafından iptal edilmiştir” sözlerine yer verildi.

Açıklamada ayrıca “Bursa’daki seyircilerimizin bilgisine, tekrar görüşmek dileğiyle” denildi.

“KADIN VE AHLAKI KONUŞTUĞUMUZ İÇİN SAKINCALIYIZ”

Oyunda sahne alacak olan Şenay Gürler, “Sakıncalıymışız. Neden? Çünkü kadın ve ahlakı konuşuyoruz, çünkü kadını yargılayan ikiyüzlü toplumsal ahlakı tartışıyoruz. #sansürehayır” sözleriyle duruma tepki gösterdi.

Şenay Gürler, iptal kararına “sansüre hayır” etiketiyle tepki gösterdi.

Özgün Çoban ise, “Sakıncalıyız!!!! Oyunlarımızı oynayamıyoruz, çünkü çok sakıncalıyız!!! Çünkü kadın hakları ve toplumsal ahlakın ikiyüzlülüğü ile ilgili iki kelam ediyoruz!” açıklamasını yaptı.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.