Bazı bakanlık ve kurumlara yeni kadro açıldı: 10 bini Emniyet’e ayrıldı

Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ile bazı bakanlık ve kurumlar için 10 bin 24 yeni kadro açıldı. Açılan kadroların 10 bin 4’ü ise Emniyet Genel Müdürlüğü’ne ayrıldı. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’na 1, Toplu Konut İdaresi Başkanlığı’na ise 19 yeni kadro verildi.

Bazı bakanlık ve kurumlara yeni kadro açıldı: 10 bini Emniyet’e ayrıldı
Yayınlama: 28.01.2023
A+
A-

Cumhurbaşkanı Kararnamesi ile bazı bakanlık ve kurumlara 10 bin 24 kadro ihdası gerçekleştirildi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın imzasıyla yayımlanan kararnameye göre, Emniyet Genel Müdürlüğü merkez teşkilatına 1 Narkotik Suçlarla Mücadele Başkanı, 3 Narkotik Suçlarla Mücadele Başkan Yardımcısı ve 1000 polis, Emniyet Genel Müdürlüğü taşra teşkilatına 9000 polis, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı merkez teşkilatına 1 şube müdürü, Toplu Konut İdaresi Başkanlığı merkez teşkilatına 3 daire başkanı ve 16 şube müdürü kadrosu ihdas edildi.

Resmi Gazete’de ayrıca, “Cumhurbaşkanlığı Teşkilatı Hakkında Cumhurbaşkanlığı Kararnamesinde Değişiklik Yapılmasına Dair Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi” de yayımlandı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın imzasıyla yayımlanan kararnameye göre, 1 sayılı Cumhurbaşkanlığı Teşkilatı Hakkında Cumhurbaşkanlığı Kararnamesinin 282’nci maddesinin birinci fıkrasının (a) bendinde yer alan “uygulamak”, ibaresinden sonra gelmek üzere “Bakanlıkça uygun görülen kütüphanelerde, kütüphane kullanıcılarına yiyecek ve içecek gibi ikramlarda bulunmak” ibaresi eklendi.

Haber Merkezi

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.