Başkan Yılmaz kadın kooperatifleriyle buluştu

Yıldırım Belediye Başkanı Oktay Yılmaz, kadın kooperatifi başkanlarıyla bir araya gelerek hem taleplerini dinledi hem de önümüzdeki süreçte yapılacak çalışmalar hakkında fikir alışverişinde bulundu.

Başkan Yılmaz kadın kooperatifleriyle buluştu
Yayınlama: 21.12.2022
A+
A-

Yıldırım Belediye Başkanı Oktay Yılmaz, kadın kooperatifleri başkanlarıyla bir araya geldi. Kadınların taleplerini dinleyen Yılmaz, önümüzdeki yıllarda yapılacak çalışmalar hakkında fikir alışverişinde bulundu. Toplantıda, kooperatif üyeleri tek tek söz alarak görüş ve düşüncelerini dile getirdi.

2 ADET ÜS BİRLİK KURULMASI HEDEFLENİYOR

Emeğini ekonomik değere dönüştüren kadınları desteklediklerini vurgulayan Yıldırım Belediye Başkanı Oktay Yılmaz, “Kadınlarımızın ekonomik hayattaki rollerinin güçlendirilmesi adına kadın kooperatiflerinin kurulmasına öncülük ediyoruz. Şu ana kadar 4’ü tarımsal, 4’ü ticari olmak üzere toplam 8 kadın kooperatifi kurduk. Önümüzdeki aylarda biri ticari diğeri tarımsal olmak üzere Kaplıkaya ve Fidyekızık Mahallesi’ne 2 yeni kooperatif kazandırıyoruz. Şu anda 8 olan kadın kooperatiflerinin sayısını 14’e çıkarıp, 2 adet üst birlik kurmayı hedefliyoruz” dedi.

“BİRLİKTE ÜRETECEĞİZ”

Kooperatiflerin büyümesi ve gelişmesi için de yoğun çaba sarf ettiklerini ifade eden Başkan Yılmaz, “Bu çerçevede; mekân temininden makine alımına, proje hazırlamadan eğitime, üretimden pazarlama süreçlerine kadar kooperatiflerimize destek sağlıyoruz. Kadınlarımızı ve kooperatiflerimizi asla yalnız bırakmıyoruz. Bereketi artırmak istişareden geçiyor. Kooperatifçilik bereket demek, güç birliği demek, dayanışma demek. Birlikte, bu şehrin havasına, suyuna, toprağına sahip çıkacağız. Birlikte üretecek, birlikte güçleneceğiz. Geleceğe üreterek ilerleyen tüm kooperatiflerimizin; Dünya Kooperatifçilik Günü’nü kutluyorum. İnşallah oluşturacağımız yeni pazar alanı ile birlikte de kadınlarımızın ürettiği el emeği göz nuru ürünler tüm dünyaya açılacak” diye konuştu.

Haber Merkezi

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.