Bartın’da keyfe göre yasak

Bartın’da yaşanan grizu patlamasında 41 işçi hayatını kaybetmiş, 11 işçi de yaralanmıştı. Olayın ardından valilik emri gerekçe gösterilerek SOL Partili yöneticilerin basın açıklaması engellenmek istenmişti. Aynı tarihte Bartın’a giden imamların bölgede etkinlikler düzenlendiği ortaya çıktı.

Bartın’da keyfe göre yasak
Yayınlama: 25.10.2022
A+
A-

Haber Merkezi 

14 Ekim’de Bartın’da meydana gelen grizu patlamasında 41 işçi yaşamını yitirdi, 11 işçi yaralandı.

Olaydan sonra 22 Ekim’de facianın yaşandığı yere gitmek isteyen SOL Parti Genel Merkez yöneticilerin basın açıklaması engellenmek istendi. Gerekçeye ise valilik emri oldu.

Bartın Valiliği, yaptığı açıklamada kentte üç gün boyunca tüm etkinliklerin yasaklandığını açıklamıştı.

İMAMLARIN OTOBÜSÜNÜ FATİH BELEDİYESİ TAHSİS ETTİ

Cumhuriyet’ten Mehmet Oflaz’ın haberine göre, SOL Partililerin engellendiği 22 Ekim günü İstanbul Din Görevlileri Derneği sosyal medya hesabından yaptığı paylaşım ile İstanbul’da görev yapan 80 imamın Bartın’a gittiğini açıkladı. İmamların yolcuğu için AKP’li Fatih Belediyesi’nden iki otobüs tahsis edildi. Valiliğin ve Emniyet’in imamların kente girişiyle ilgili herhangi bir engellemede bulunmaması dikkat çekti.

Valiliğin etkinlikleri yasakladığı tarihte imamlar Bartın’da ve yaşamını yitiren madencilerin köylerinde bir dizi etkinlik düzenledi. Etkinlilerin ardından bir Kuran kursunda toplantı düzenlendi. Toplantıda Bartın İl Müftüsü Ömer Keskin’in İstanbul’dan gelen imamlara teşekkür ettiği öğrenildi.

“Grizu patlaması”ndan önce Amasra Müessese Müdürlüğü’ne dört resmi ziyaret gerçekleştirilmişti. 22 Eylül’de Bartın İl Müftüsü Ömer Keskin ve beraberindeki heyetin Amasra Taşkömürü İşletme Müessesesini ziyaret etmesi dikkat çekmişti.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.