Bahçeli’den Merih Demiral kararı için “maça çıkmayın” çağrısı

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Türkiye-Avusturya maçında attığı golden sonra ”bozkurt” işareti yaptığı gerekçesiyle UEFA tarafından Merih Demiral’a 2 maç men cezası verilmesine tepki gösterdi. Bahçeli, milli takıma Hollanda ile yarın yapılacak çeyrek final maçına ”çıkmayın” çağrısında bulundu. 

Bahçeli’den Merih Demiral kararı için “maça çıkmayın” çağrısı
Yayınlama: 05.07.2024
A+
A-

Devlet Bahçeli, Türkiye-Avusturya maçında attığı golden sonra ”bozkurt” işareti yaptığı gerekçesiyle UEFA tarafından Merih Demiral’a 2 maç men cezası verilmesine ilişkin X hesabından açıklama yaptı.

Kararı skandal olarak niteleyen Bahçeli, milli takımın Hollanda ile yarın oynayacağı çeyrek final maçında sahaya çıkmaması ve ülkeye dönmesi için çağrı yaptı.

UEFA’nın saygısızlık yaptığını dile getiren Bahçeli, “Bahse konu ayıplı kararını geri almadan A Milli Futbol Takımımızın Hollanda karşılaşmasına çıkmaması ve bir hak olan demokratik protestosunu bu şekilde göstermesi ahlaki ve milli nitelikli bir beklentidir. UEFA laçka kararından vazgeçmezse Hollanda’nın sahada tek başına bırakılması ve A Milli Futbol Takımımızın Türkiye’ye dönüşü milli haysiyetimize en uygun seçenek olacaktır.” dedi.

Boyun eğerek, taviz vererek kazanılacak bir başarının hezimetin makyajlanması olduğunu vurgulayan Bahçeli, Merih Demiral ile birlikte bütün milli futbolcuların yanında olduklarını ifade etti.

Haber Merkezi