AK Partili Bülent Turan’dan Kızılay Başkanı’na: Bu nasıl bir üslup?

Deprem bölgesinde, çadır satmasıyla tepkilerin odağına yerleşen Kızılay Genel Başkanı Kınık’ın sosyal medyada gazeteci ve oyuncular ile atışmasına AK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan, tepki göstererek, “artık işinize baksanız” dedi.

AK Partili Bülent Turan’dan Kızılay Başkanı’na: Bu nasıl bir üslup?
Yayınlama: 02.04.2023
A+
A-

AK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan, komedyen ve oyuncu Şahan Gökbakar ile yaşadığı polemik ve kullandığı ifadeler üzerinden Kızılay Genel Başkanı Kerem Kınık’a tepki gösterdi.

‘GÖREVİNİZ POLEMİK MİDİR?’

Sosyal paylaşım sitesi Twitter’dan Kınık’ın açıklamalarını alıntılayan Turan, “Allah aşkına “Şahancım” ne, “bulaşmak” ne? Bu nasıl bir üslup? Yok mu sizin avukatınız/basın danışmanınız açıklama yapılacaksa yapsın! Göreviniz Recep İvedik tiplemesiyle bu seviyede bir polemik midir? Sadece işinize odaklansanız artık!” ifadelerini kullandı.

NE OLMUŞTU?

Maraş merkezli depremlerin ardından Kızılay’ın skandalları gündemdeki yerini korurken, Şahan Gökbakar ve Kızılay Başkanı Kerem Kınık’ın sosyal medya üzerindeki tartışmaları da devam ediyor.

İkili arasındaki en son tartışma Cumhuriyet yazarı Murat Ağırel’in kaleme aldığı “Kerem Kınık’ı belgeler yalanladı” başlıklı yazı üzerine oldu.

Gökbakar, Ağırel’in yazısını alıntılayarak “Keremin mumu, Murat Ağırel’e kadar yanar. Afet anında, millet açıktayken Kızılaydan ÇADIR SATAN KEREM kendini Atatürk ve İsmet İnönüye iftira atarak savunmaya kalkmıştı. Yokmuş öyle birşey… ha bu arada noldu seni milletvekili adayı yapmıyorlar mı?” diye yazdı.

Kınık da Gökbakar’ın eleştirisine şu ifadelerle yanıt verdi:

“Şahancım ne güzel biz deprem bölgesinde sen Marmariste birbirimize bulaşmadan yaşamaya başlamıştık. Ama bu müfteri ifaden beni cevaba mecbur etti. Murat Ağırel’in yazısına cevabım aşağıda. Bu arada davetimiz baki gel depremzedelerimize birlikte hizmet edelim. Hem devletimiz ve gönüllüler sahayı çok hızlı toparladı ilk zamanlarda duyduğun endişeler de yok artık merak etme.”

Tartışmaya dahil olan AKP Grup Başkanvekili Bülent Turan, Kınık’a tepki gösterdi ve şu ifadeleri kullandı:

“Allah aşkına “Şahancım” ne, “bulaşmak” ne? Bu nasıl bir üslup? Yok mu sizin avukatınız/basın danışmanınız açıklama yapılacaksa yapsın! Göreviniz Recep İvedik tiplemesiyle bu seviyede bir polemik midir? Sadece işinize odaklansanız artık!”

Haber Merkezi