Ak Parti’de adaylık yarışı başladı

Ak Parti’de adaylık yarışı başladı
Yayınlama: 30.09.2022
A+
A-

Ak Parti seçim çalışmasını hızlandırdı. Kamuya yönelik çalışmalarda hareketlilik artırıldı. Bunun yanı sıra parti içerisinde, milletvekili olmak isteyenlerin de çalışması başladı. 

Haber Merkezi

AK Parti’de 2023 seçimleri için milletvekili adayı olmak isteyenler arasında yarış şimdiden başladı. 81 ilde öne çıkan isimlerle ilgili anketler yapıldı. En geç 2023 Haziran ayında yapılacak genel seçimler için Türkiye seçim mahalline girdi. Ak Parti içerisinde, milletvekili olmak isteyenlerin de çalışmaları şimdiden başladı.

Türkiye gazetesinden Yücel Kayaoğlu’nun haberine göre; teşkilatlarda bu nedenle hareketlenme yaşanıyor.
Genel Merkez yönetimi bir yandan mevcut milletvekillerinin performansını ölçmeye, bir yandan ‘yeni isimler, yeni yüzler’ konusunda araştırma yapmaya başladı.

‘YENİ YÜZLER YENİ İSİMLER’

AK Parti yönetimi, yaz dönemi boyunca sahada yapılan çalışmalardan yola çıkarak vatandaşın talep ve beklentilerine yönelik rapor hazırladı. Bu tespitlere dayanarak 28 Ekim’de açıklanacak AK Parti’nin 2023 vizyon belgesinin çerçevesi çizildi. Vizyon belgesine ilişkin hazırlıklar devam ederken, AK Parti’de bir yandan da 2023 seçimleri için milletvekili adaylıklarına ilişkin çalışmalar başladı. Bu kapsamda, seçimlere 8 aylık bir süre bulunmasına rağmen, AK Parti yönetimi illerde ‘yeni yüzler, yeni isimler’ arayışına başladı.

 

‘ESKİ VEKİLLER NABIZ YOKLUYOR’

AK Parti kaynakları “Sahada bir yandan mevcut milletvekillerinin performanslarını değerlendiriyoruz. Bir yandan da her ilde öne çıkan yeni isimlerle ilgili çalışma yapıyoruz. Bunun için partide bir kurul oluşturulacak ve milletvekilli aday adaylıkları konusunda çalışacak. Ayrıca her ilde bir yandan da isimler üzerinde anket çalışması yapılıyor” dedi. AK Parti kurmayları, bu seçimler için milletvekili aday adayları sayısında bir artış olacağını gözlemlediklerini belirterek “Teşkilatlar bu nedenle çok hareketle, çok sayıda il başkanı, eski il başkanları, eski vekiller adaylık için nabız yokluyor. Bu nedenle aday olmak isteyenlere belli kriterler getirilecektir” değerlendirmesini yaptı.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.