AK Parti Bursa milletvekilleri adayları belli oldu

14 Mayıs 2023 Pazar günü yapılacak olan Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçim listelerinde yer alacak AK Parti Bursa milletvekilleri adayları belli oldu.

AK Parti Bursa milletvekilleri adayları belli oldu
Yayınlama: 09.04.2023
A+
A-

Bursa’da 2 milyon 367 bin 10 seçmenin oy kullanacağı seçimlerde 1’inci ve 2’inci bölgeden aday gösterilen 20 kişilik liste belli oldu. Liste arasında en dikkat çeken isim ise Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank oldu. Bakan Varank, Bursa 2. Bölge 1 sıradan aday gösterildi.

YSK’ya verilen liste şu şekilde oluştu;

“Osmangazi, Nilüfer, Mustafakemalpaşa, Karacabey, Orhaneli ve Büyükorhan ilçelerinin yer aldığı ve 1 milyon 221 bin 316 seçmenin oy kullanacağı seçimlerde AK Parti Bursa 1. seçim bölgesi milletvekili adayları, Efkan Ala, Refik Özen, Ahmet Kılıç, Emine Yavuz Gözgeç, Mustafa Yavuz, Ahmet Yıldız, İrfan Akkaya, Ömer Faruk Temiztürk, Semih Peksert ve Mihrimah Kocabıyık.

Bursa 2. seçim bölgesi milletvekili adayları ise, Mustafa Varank, Ayhan Salman, Osman Mesten, Emel Gözükara Durmaz, Muhammet Müfit Aydın, Mustafa Yıldırım, Fuat Alpaslan, Süleyman Çelik, Asuman Akçay Sakallı ve Mustafa Kaya.”

Haber Merkezi