AFAD’da yeni atamalar: 21 kişinin yeri değişti

Afet Acil Durum Yönetim Başkanlığı’nda 14 Mayıs seçimlerine günler kala yeni atamalar yapıldı. 21 kişinin yerini değiştirilirken, çeşitli kurumlardan atanan kişiler AFAD’da yönetici oldu.

AFAD’da yeni atamalar: 21 kişinin yeri değişti
Yayınlama: 07.05.2023
A+
A-

Maraş merkezli depremlerde eleştirilerin odağında olan Afet Acil Durum Yönetim Başkanlığı’nda (AFAD) yeni atamalar yapıldı. Seçime günler kala toplamda 21 kişinin yerini değiştirilirken, farklı kurumlardan ataması yapılan kişiler AFAD’da yönetici oldu.

Birgün’den Gökay Başcan’ın haberine göre, kadrosu, Çankırı İl Afet ve Acil Müdürlüğü’nde bulunan vekaleten AFAD Afet Yönetim Merkezleri Dairesi Başkanlığı’na bakan Abdullah Özçelik, kadroya geçti. Özçelik’in geçen haftalarda AK Parti’den milletvekili aday adayı olmak için önce istifa ettiği, ardından istifasını geri çektiği iddia edilmişti.

AK Parti’nin İstanbul’u kaybetmesiyle belediyede çalışan birçok kişi kamu kurumlarına atandı. İstanbul AFAD’da görev yapan, dönemin İBB İmar ve Şehircilik Başkanı Gökhan Yılmaz şimdi de AFAD Deprem ve Risk Azaltma Genel Müdürlüğü Risk Azaltma Planları Dairesi Başkanı kadrosuna atandı.

Daha önce AKUT’un yönetiminde bulunan, Kocaeli Akçakoca Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde öğretmenlik yapan Recep Şalcı da Afetlere Müdahale Genel Müdürlüğü Arama ve Kurtarma Dairesi Başkanı kadrosuna atandı.

Yine atamalarda dikkat çeken bir diğer isim ise Mehmet Ali Öncü oldu. Enerji Tabii Kaynaklar Bakanlığı Maden ve Petrol İşleri Genel Müdürlüğü’nde Daire Başkanı kadrosunda görev yapan Öncü, AFAD Yönetim Hizmetleri Genel Müdürlüğü Eğitim Daire Başkanı olarak atandı.

Haber Merkezi