10 yaşındaki çocuğa cinsel istismarda bulunan erkeğe 54 yıl hapis istemi

Kahramanmaraş’ta kendisini öğretmen olarak tanıtıp 10 yaşındaki çocuğu cinsel istismara maruz bırakan Mustafa Gökot isimli erkek için 54 yıla kadar hapis istemiyle dava açıldı.

10 yaşındaki çocuğa cinsel istismarda bulunan erkeğe 54 yıl hapis istemi
Yayınlama: 23.01.2023
A+
A-

Maraş’ta 16 Eylül 2022 tarihinde H.Y. isimli ortaokul öğrencisine kendisini ‘öğretmen’ olarak tanıtıp okula götürebileceğini söyleyen Mustafa Gökot isimli erkek, daha sonra öğrenciyi mahalle dışına çıkarıp cinsel istismarda bulunmuştu.

H.Y.’nin yaşadıklarını okulda öğretmenlerine anlatması üzerine durum jandarmaya haber verildi. Jandarmanın yakaladığı Gökot suçlamaları reddederken, H.Y.’nin verdiği ifadenin güvenlik kameralarıyla örtüştüğü tespit edildi. Ayrıca H.Y.’nin kıyafetlerinden alınan DNA örnekleri de Gökot’la eşleşti.

Pazarcık’ta ağır ceza mahkemesi olmadığı için Gökot hakkında fezleke düzenlenip, Kahramanmaraş Cumhuriyet Başsavcılığı’na gönderildi.

Dosyayı inceleyen savcı, Mustafa Gökot hakkında ’12 yaşından küçük çocuğun cinsel istismarı’, ‘cebir, tehdit veya hile kullanarak kişiyi hürriyetinden yoksun bırakma’ suçlarından 24 yıldan 54 yıl 9 aya kadar hapisle cezalandırılması istemiyle iddianame hazırladı. İddianame Kahramanmaraş 3’üncü Ağır Ceza Mahkemesi’nce kabul edildi.

Davanın görülmesine önümüzdeki günlerde başlanacak.

Haber Merkezi

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.