10 ilde kısa çalışma ödeneği ve nakdi ücret desteği uygulanacak

Kahramanmaraş merkezli iki büyük depremden etkilenen Kahramanmaraş, Gaziantep, Şanlıurfa, Diyarbakır, Adana, Adıyaman, Osmaniye, Hatay, Kilis, Malatya ve Elazığ illerinde kısa çalışma ödeneği ve nakdi ücret desteği verilecek.

10 ilde kısa çalışma ödeneği ve nakdi ücret desteği uygulanacak
Yayınlama: 15.02.2023
A+
A-

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı, merkez üssü Kahramanmaraş olan 7.7 ve 7.6 büyüklüğünde olan depremlerden etkilenen 10 kentte kısa çalışma ödeneği ve nakdi ücret desteği sağlanacağını açıkladı.

Depremlerden etkilenen 10 ilde çalışmalarını sürdüren Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı, kısa çalışma ödeneği ve nakdi ücret desteği uygulanmasını kararlaştırdı.

Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi’nin ilerleyen süreçte Resmi Gazete’de yayımlanması bekleniyor.

6 Şubat’ta Kahramanmaraş ili Pazarcık merkezli 7.7 büyüklüğünde ve Elbistan Merkezli 7.6 büyüklüğünde iki deprem meydana geldi.

10 ilde büyük yıkım yaratan Kahramanmaraş merkezli depremlerde 10’uncu güne girilirken, geç başlayan arama-kurtarma çalışmaları sürüyor.

Son açıklanan verilere göre, depremde 35 bin 418 kişi yaşamını yitirdi. Böylece Maraş depremi, 1939 Erzincan Depremi’ni geride bırakarak Cumhuriyet tarihinin en fazla can kaybının yaşandığı deprem olarak kayıtlara geçti. Öte yandan ilk belirlemelere göre deprem bölgesinde 47 bin binadaki 211 bin konutun yıkılmış, acil yıkılacak ve ağır hasarlı olduğu tespit edildi.

Haber Merkezi

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.